Kolejna wygrana koszykarzy Śląska w sparingu

WK, inf. prasowa | Utworzono: 2023-09-09 08:20
Kolejna wygrana koszykarzy Śląska w sparingu - fot. wks-slask.eu

Koszykarze Śląska rozpoczęli mecz od kilku dobrych akcji, ale w końcówce kwarty kontrolę nad meczem przejęli Legioniści. Dobrze w ataku spisywał się szczególnie Christian Vital i stołeczna ekipa wypracowała sobie prowadzenie 22:17.

W drugiej odsłonie to jednak Śląsk ruszył do ataku. Wrocławianie dobrze rzucali zza łuku, a Legia nie potrafiła skutecznie odpowiedzieć. Wyróżniał się Aleksander Wiśniewski, który bez problemów kończył akcje Śląska. Do przerwy to wrocławianie prowadzili 49:40.

Podobnie jak w pierwszej kwarcie Śląsk dobrze zaczął kolejne 10 minut i wypracował sobie 17-punktową przewagę. Ta jednak systematycznie zaczęła topnieć i ostatecznie przewaga wrocławian przed ostatnią kwartą wynosiła zaledwie 3 oczka.

W czwartej kwarcie wrocławianie znów włączyli wyższy bieg i nie pozwolili już się dogonić warszawskiej drużynie. Śląsk zanotował kolejne towarzyskie zwycięstwo, tym razem 91:79.

Śląsk Wrocław - Legia Warszawa 91:79.