Profesjonalny tor saneczkowy w Karpaczu? Budowa może ruszyć jeszcze w tym roku

Jakub Thauer, AO | Utworzono: 2023-09-11 06:29 | Zmodyfikowano: 2023-09-11 06:38
Profesjonalny tor saneczkowy w Karpaczu? Budowa może ruszyć jeszcze w tym roku - fot. PZSSan
fot. PZSSan

Urząd marszałkowski zapowiada budowę torów saneczkowego w Karpaczu, który będzie jedynym tego typu obiektem w Polsce - wstępnie ma mieć 500 metrów długości, a koszt szacowany jest na 2 mln zł. Jak mówi dyrektor Dolnośląskiego Zespołu Szkół w Karpaczu - Bogusława Kozłowska, powstanie takiego obiektu to dla szkoły priorytetowa sprawa:

„Uczniowie wraz z trenerami muszą jeździć po Europie i świecie w poszukiwaniu takich obiektów. Mimo doskonałej bazy szkolnej – sportowej nie jesteśmy w stanie zapewnić, chociażby takich treningów jak ślizgi na torach. Tor w Karpaczu to nasze marzenie, oczekiwanie całego środowiska, to by było zupełnie nowe rozdanie w naszym systemie szkolenia." - dodaje trener – Tomasz Koćmierowski.

Podczas ostatniego Forum Ekonomicznego w Karpaczu Marszałek Województwa Dolnośląskiego - Cezary Przybylski zapowiedział, że budowa toru w mieście pod Śnieżką ma ruszyć jeszcze w tym roku:

„Chcemy, żeby młodzież nie musiała wyjeżdżać nie tylko poza teren województwa, ale również poza teren kraju, żeby przez cały rok trenować. Ta baza w tej chwili była w Polsce zapomniana, nie mieliśmy gdzie szkolić młodzieży. Teraz widzę tę drogę, że w niedługim czasie możemy wspólnie osiągnąć sukces i pozyskać dużo młodzieży i mieć tę bazę, gdzie możemy ich szkolić” - dodaje Prezes Polskiego związku Bobslei i Skeletonu - Arkadiusz Sobieraj.

Oprócz toru w Karpaczu, jednocześnie w Dusznikach-Zdroju powstaje nowy Ośrodek Przygotowań Olimpijskich – Centralnego Ośrodka Sportu z pierwszym w Polsce torem bobslejowym.

POSŁUCHAJ:

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.