Sezon na imprezy firmowe w górach

Radio Wrocław | Utworzono: 2023-09-13 10:31
Dodaj do Wykop.pl
Sezon na imprezy firmowe w górach  - Materiał Sponsora
Materiał Sponsora


Koniec wakacji to okres, w którym do pracy wraca większość pracowników. To zwykle moment, kiedy chcemy wykorzystać pourlopową energię do wdrożenia nowych projektów i przyśpieszenia rozwoju przedsiębiorstwa. Aby skutecznie wykorzystać ten czas, firmy często organizują warsztaty i szkolenia. To okazja, by zapoznać pracowników z nowymi zadaniami, strategią i nowymi celami biznesowymi do osiągnięcia. Jak pchnąć tę powakacyjną energię na właściwe tory? To proste – organizując imprezę firmową.


Powakacyjna integracja firmowa

Jesienny sezon na imprezy firmowe w bieżącym roku rozpoczął się bardzo obiecująco. Rośnie zwłaszcza zainteresowanie wyjazdami połączonymi z team buildingiem. Dużym powodzeniem cieszą się imprezy połączone z grami terenowymi lub eventy oparte na ciekawych scenariuszach. (https://www.koronakarkonoszy.pl/blog-dla-firm/organizacja-piknikow-firmowych/) Szczególnie polecane są zabawy integracyjne, takie jak budowa maszyny Goldberga lub wspólne rozwiązywanie zagadki kryminalnej. Według specjalistów szkolenia i warsztaty z takimi atrakcjami doskonale poprawiają komunikację w zespołach i uczą efektywnej współpracy. A długofalowo sprawiają, że firmy działają efektywniej i sprawniej osiągają zakładane cele biznesowe.

Po okresie wakacyjnym, w trakcie którego często działalność przedsiębiorstw koncentrowała się na utrzymaniu produkcji czy dokańczaniu starych projektów, przyszedł czas na weryfikację planów i określenie nowych założeń. Również w sferze kadrowej konieczne jest wsparcie motywacji i zaangażowania poszczególnych pracowników. Imprezy firmowe sprawią, że na nowo poczują się oni częścią zespołu. Dobrze przygotowana i przemyślana integracja pozwoli im płynnie zanurzyć się w środowisku pracy. Przypomni także, że każdy z nich jest częścią zespołu. Na przykład budując maszynę Goldberga w trakcie imprezy firmowej ponownie uzmysłowią sobie, że to, czy mechanizm zadziała, zależy również od ich zaangażowania. Tylko dzięki współpracy można osiągnąć efekt synergii. A dzięki niemu czerpać korzyści z realizacji projektów, których bez efektywnej pracy zespołowej nie dałoby się osiągnąć.
Sezon na imprezy firmowe właściwe trwa cały rok, ale jak widać, okresy takie jak początek jesieni czy też początek roku mogą sprzyjać realizacji dodatkowych celów. Nie bez znaczenia jest również fakt, że po wakacjach wiele obiektów może obniżyć ceny i organizacja firmowych eventów będzie tańsza niż w wysokim sezonie turystycznym.


Event firmowy – dlaczego w górach?

Co też ważne, jesienne i zimowe imprezy firmowe w górach można połączyć z atrakcyjną rekreacją. Wspólna wyprawa górskimi szlakami albo firmowy wypad na narty nie tylko zintegrują zespół, ale mogą też przynieść dużo satysfakcji. A co ważne, te pozytywne odczucia pracownicy będą kojarzyć z firmą i współpracownikami. Stąd już prosta droga do wzmocnienia lojalności i przywiązania do pracodawcy.
Gry i zabawy team buildingowe najlepiej zorganizować w atrakcyjnym turystycznie miejscu, które załodze kojarzyć się będzie z niedawnym letnim urlopem. Góry będą idealne. Zwłaszcza tak popularne teraz Karkonosze, z Karpaczem i okolicami na czele. Firmy eventowe (https://www.koronakarkonoszy.pl/blog-dla-firm/bankiet-firmowy/) mają w swoim portfolio wiele scenariuszy imprez firmowych w górach, różne atrakcje tego typu oferuje na przykład Dwór Korona Karkonoszy z Sosnówki.

Reklama