Gwardia szósta. Teraz Dąbrowa

| Utworzono: 2011-04-03 00:34 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

fot.K&M Ziółkowscy/foto.ziolo.eu

W ostatniej kolejce nie było niespodzianek. Jako pierwsze do walki stanęły w piątek podopiecznie Rafała Błaszczyka, które pojechały do Muszyny sprawić sensację. Nie były nawet blisko. Wygrały wprawdzie seta, ale lider rozgrywek pewnie zwyciężył w pozostałych trzech. Zwycięstwo 3:1 pozwoliło Muszyniance utrzymać prowadzenie w tabeli Plus Ligi.

Porażka Gwardii oznaczała, że drużyna zajmie szóstą lokatę, bo trudno było liczyć na to, że Centrostal Bydgoszcz straci punkty w starciu z najsłabszym w lidze Wybrzeżem Rumia. Zespół znad Brdy pewnie wygrał i wyprzedził wrocławianki.

W stolicy Dolnego Śląska nikt z tego powodu raczej nie płacze. Piąte miejsce oznaczałoby grę w ćwierćfinale z broniącym tytułu Aluprofem Bielsko-Biała. A ile dzieli oba zespoły widzieli wszyscy przed tygodniem, kiedy mistrzynie kraju bez trudu wygrały w Orbicie 3:0.

Zajmując szóstą pozycję Gwardia wpadła na MKS Dąbrowa Górnicza, z którym od dwóch sezonów toczy zacięte pojedynki. W obecnych rozgrywkach wrocławianki przegrały na wyjeździe 1:3, a u siebie wygrały 3:2. Na straconej pozycji zatem nie stoją, ale to rywalki będą miały przewagę własnego parkietu.

Program spotkań 1. rundy play off (do trzech zwycięstw, pierwsze mecze - 16 i 17 kwietnia)

Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna - Organika Budowlani Łódź

Atom Trefl Sopot - Stal Mielec

Tauron MKS Dąbrowa Górnicza - Impel Gwardia Wrocław

BKS Aluprof Bielsko-Biała - Centrostal Bydgoszcz

O utrzymanie się w lidze (do czterech wygranych, pierwszy mecz 16 kwietnia)

AZS Białystok - Sandeco EC Wybrzeże TPS Rumia

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama