Szczypiornistki z Kobierzyc wciąż niepokonane w tym sezonie

PP/inf. prasowa | Utworzono: 2023-09-30 20:20
Szczypiornistki z Kobierzyc wciąż niepokonane w tym sezonie - fot. materiały prasowe/Orlen Superliga Kobiet
fot. materiały prasowe/Orlen Superliga Kobiet

Spotkanie rozpoczęło się od trafienia Marioli Wiertelak, ale błyskawicznie odpowiedziały gospodynie. Niewykorzystany rzut karny i dwuminutowe wykluczenie w zespole KPR-u pozwoliło rywalkom wyjść na minimalne prowadzenie (3:1 w 5′). Zawodniczki Marcina Palicy nie miały jednak zamiaru odpuszczać i zdobyły cztery szybkie bramki, na które rywalki odpowiedziały tylko jednym trafieniem (4:5 w 13′).

Po kwadransie gry o czas poprosił Michał Kubisztal. Rozmowa z zespołem przyniosła rezultaty, bo JKS ponownie wyszedł na prowadzenie (7:6 w 19′). Po kolejnej niewykorzystanej siódemce tym razem przerwy zażądał szkoleniowiec KPR-u. W końcówce pierwszej połowy na wyróżnienie zasługują Sylwia Matuszczyk po stronie Jarosławia i Lesia Smolinh z Kobierzyc, które wzięły na siebie ciężar zdobywania bramek. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 10:11.

Po zmianie stron rzucanie zaczęły kobierzyczanki. Na pierwszy plan wysunął się duet Wiertelak – Domagalska, który w dziesięć minut zdobył dla zespołu z Dolnego Śląska pięć trafień (11:16 w 39′). Miejscowe grały jednak twardo w obronie, co wymuszało na brązowych medalistkach poprzedniego sezonu błędy (17:17 w 48′). Końcówkę spotkania lepiej rozegrały szczypiornistki KPR-u i to one zgarnęły komplet punktów, wygrywając 23:19.

Na najlepszą zawodniczkę meczu wybrano Mariolę Wiertelak, w drużynie przeciwnej wyróżniono Weronikę Kordowiecką.

Handball JKS Jarosław – KPR Gminy Kobierzyce 19:23 (10:11)

JKS: Kordowiecka – Guziewicz 4, Dmytrenko 1, Matuszczyk 4, Kostuch 1, Byzdra3, Skubacz 1, Strózik, Kozimur 5.

KPR: Kowalczyk, Chojnacka – Kucharska, Drażyk, Kocińska, Buklarewicz 2, Janas 3, Wiertelak 6, Kozioł, Ważna, Domagalska 2, Cygan 4, Despodovska 2, Smolinh 2, Melekestseva 2.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.