Studenci Politechniki Wrocławskiej zbudowali kolejny motocykl

Aleksander Ogrodnik, JD | Utworzono: 2023-10-01 12:00 | Zmodyfikowano: 2023-10-01 12:02
Studenci Politechniki Wrocławskiej zbudowali kolejny motocykl - fot. Aleksander Ogrodnik
fot. Aleksander Ogrodnik

Studenci z Politechniki Wrocławskiej zaprezentowali swój kolejny motocykl - LEM Tachyon.

- Teraz czas na weryfikację podczas zawodów - powiedział w rozmowie z Radiem Wrocław prezes koła naukowego PiRM Michał Lentner:

"Z zespołem wyjeżdżamy już 8 października na te zawody. red: Założenia? Pierwsze miejsce, pudło? prezes: Z motocyklem Lem Foton, poprzednikiem i w sumie pierwszym motocyklem elektrycznym w Polsce, zajęliśmy pierwsze miejsce w kategorii drużyny debiutanckiej. W tym roku celujemy wyżej, celujemy w to podium, także celujemy wysoko przede wszystkim."

Jego nazwa - LEM Taychon - nawiązuje do hipotetycznej cząstki, która ma być szybsza od światła, a zarazem także i poprzedniego motocykla ze stajni LEM Motorsport Wrocław, czyli zespołu konstruktorów-studentów z Politechniki Wrocławskiej.

- Dosłownie wszystko jest robione przez nas - przekonuje lider projektu Lem Tachyon Piotr Minta:

"W zasadzie 90% tego motocykla jest z autorskimi rozwiązaniami, drobne komponenty w postaci silnika czy przedniego zawieszenia, to są rzeczy niezaprojektowane w pełni przez nas. Rama wykonana w pełni przez nas, tylne zawieszenie, pełna kinematyka, aerodynamika, bateria, także dostrojenie tego wszystkiego, wysterowanie sterownika, dosłownie wszystko jest robione przez nas"

Studentów i ich projekt czeka teraz test - 11 października zmierzą się ze studenckimi zespołami z całego świata na mistrzostwach w Hiszpanii. Dwa lata temu, z poprzednim motocyklem, zostali wybrani najlepszą drużyną debiutantów oraz zajęli 6. miejsce w kategorii generalnej.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.