Politechnika Wrocławska zachęca do „Pokochania Matematyki”

Jakub Ciołko, JD | Utworzono: 2023-09-30 09:04 | Zmodyfikowano: 2023-09-30 09:05
Politechnika Wrocławska zachęca do „Pokochania Matematyki” - fot. PWr
fot. PWr

W budynku D-21 przy pl. Grunwaldzkim 11 trwa wystawa pod tytułem „Pokochaj Matematykę”, która ma w przystępny sposób przedstawiać świat liczb i zadań. Wszystko po to, by przekonać zwiedzających o urokach Królowej Nauk, często uważanej za zbyt skomplikowaną i trudną do zrozumienia.

- Chcemy trafić z matematyką do wszystkich zmysłów naszych gości. Najlepiej zrobić to ukazując jej codzienne zastosowania, z których niekoniecznie zdajemy sobie sprawę – mówi Radiu Wrocław prof. Marcin Magdziarz, dziekan Wydziału Matematyki Politechniki Wrocławskiej:

"Ideą wystawy jest nauczanie matematyki poprzez zmysły. Mamy tu całe mnóstwo ciekawych eksponatów, które wizualizują często bardzo trudne, skomplikowane matematyczne pojęcia i dzięki temu matematyka staje się piękna, staje się użyteczna i przydatna."

Wystawa dostępna jest za darmo od poniedziałku do piątku między 8:00 a 20:00, a znaleźć ją można przy pl. Grunwaldzkim 11.

- Na papierze w podręczniku nie wygląda to tak fajnie, ale może rzeczywiście uda się przełamać obawy przed kartkówką z matmy – mówią Radiu Wrocław zauroczeni matematyką goście wystawy:

"Można zaskoczyć panią nauczycielkę w swojej szkole, że umie się to. Jest nie do opisania. Jest na taką dużą skalę, że ciężko ją czasami pojąć po prostu, a pomaga nam w codziennym życiu."

Darmowy wstęp na wystawę pozwala w pełni skupić się na liczeniu eksponatów. Tych można tam znaleźć ponad setkę. Ekspozycja jest mobilna i do Wrocławia trafiła z Liechtensteinu. W stolicy Dolnego Śląska pozostanie do końca listopada.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.