Zakończyły się warsztaty „ProtoLAB” na PWr

Beata Makowska, JD | Utworzono: 2023-07-30 18:28 | Zmodyfikowano: 2023-07-30 18:29
Zakończyły się warsztaty „ProtoLAB” na PWr - fot. Beata Makowska
fot. Beata Makowska

Grupy młodych naukowców pracowały w Czasoprzestrzeni i dzisiaj można było zobaczyć efekt 9 miesięcy projektowania i dwóch tygodni budowania. - Warsztaty ProtoLAB design & build skierowane są do studentów architektury i kierunków pokrewnych – mówi Radiu Wrocław Jerzy Łątka z Politechniki Wrocławskiej, organizator projektu:

"Studenci architektury, studenci ASP, których praca często kończy się na rysunkach. Jak to się mówi - papier wszystko przyjmie, papier wszystko kupi. Natomiast w momencie, kiedy oni są niemal zmuszeni, aby pracować z materiałem, muszą sprawdzić pewne rozwiązania, rozwiązania konstrukcyjne. Okazuje się, że coś nie działa, coś trzeba poprawić, uczą się zupełnie innej świadomości tego, co projektują."

- To najlepszy sposób nauki – dodaje Jerzy Łątka:

"Chodzi o to, żeby studenci mieli okazję przejść przez całą ścieżkę, od postawienia pierwszej kreski pomysłu, pokłócenia się ze sobą, ale pokłócenia kreatywnego, do znalezienia odpowiedniego wyjścia z sytuacji, najlepszych rozwiązań."

Kacper Kowalczyk wraz ze swoją grupą miał za zadanie zaprojektować przestrzeń wystawienniczą dla targów budownictwa ekologicznego. Przekonuje, że w jego pracy ważne było określenie i wyznaczenie ram, które wskazywałyby na charakter projektu:

"Jeżeli mamy jakiekolwiek ramy, które nas jakoś otaczają, to nam to tworzy tę przestrzeń. Jeżeli mamy tak jak tutaj płaską powierzchnię, to jest to tak, jakby ziemia niczyja, jeśli tylko postawimy nawet samą ramę domu, to ludzie wokół tego się gromadzą. Nie trzeba nawet dachu. Wystarczy czasem nawet drzewo, jakiś słupek i ludzie wokół tego się gromadzą. Właśnie tym jest ta rama tego domu."

W Warsztatach wzięli udział studenci wielu uczelni wyższych z całej Polski.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.