Śląsk lepszy od Arki w Hali Orbita

Wojciech Klich | Utworzono: 2023-10-08 22:12 | Zmodyfikowano: 2023-10-08 22:46
Śląsk lepszy od Arki w Hali Orbita - fot. wks-slask.eu

Od początku spotkanie było bardzo wyrównane, oba zespoły grały jednak nieco inaczej. O ile w Arce siła ofensywna rozkładała się w miarę równo, to w Śląsku za atak odpowiadali głównie Dusan Miletić i Jakub Nizioł. W pierwszej kwarcie ostatnie słowo należało jednak do przyjezdnych, którzy prowadzili 23:20.

W drugiej odsłonie wciąż Arka nie potrafiła sobie poradzić z Niziołem i Mileticiem. Śląsk szybko odrobił straty i sam wyszedł na prowadzenie, a umocnił je Miletić, rzucając za trzy punkty.

W trzeciej kwarcie Śląsk starał się utrzymać przewagę, czasem ją powiększając. Potem jednak w grze gospodarzy coś się zacięło i to Arka przejęła inicjatywę. Gdynianie najpierw doprowadzili do remisu, a potem wyszli na prowadzenie.

W ostatniej kwarcie jednak Śląsk zdołał wrócić do gry, co ciekawe nie dzięki dotychczasowym liderom, a dzięki Danielowi Gołębiowskiemu i Sauliusowi Kulvietisowi. To ich punkty w decydujących momentach sprawiły, że Śląsk wygrał z Arką 88:79.

Śląsk Wrocław – Krajowa Grupa Spożywcza Arka Gdynia 88:79 (20:23, 21:12, 19:27, 28:17)

Punkty:

Śląsk Wrocław: Dusan Miletic 31, Jakub Nizioł 15, Daniel Gołębiowski 12, Saulius Kulvietis 11, Jawun Evans 9, Hassani Gravett 8, Arciom Parachouski 2, Mateusz Zębski 0, Kuba Piśla 0, Mikołaj Adamczak 0;

Krajowa Grupa Spożywcza Arka Gdynia: Adrian Bogucki 26, Andrzej Pluta 18, Kacper Gordon 10, Przemysław Żołnierewicz 9, Grzegorz Kamiński 7, Maksymilian Wilczek 5, Stefan Kenic 2, Jakub Szumert 2, Adam Hrycaniuk 0, Kacper Marchewka 0.