Trwają remonty kłodzkich ulic zniszczonych podczas ostatnich ulew. Do kiedy potrwają?

Jarosław Wrona, AO | Utworzono: 2023-10-21 11:47 | Zmodyfikowano: 2023-10-21 11:49
Trwają remonty kłodzkich ulic zniszczonych podczas ostatnich ulew. Do kiedy potrwają? - fot. Jarosław Wrona
fot. Jarosław Wrona

W Kłodzku od ulicy Letniej w kierunku Korczaka ruch odbywa się połówko, bo rozpoczęła się przebudowa ul. Łąkowej warta prawie 2 mln złotych. W pierwszej kolejności będą wykonywane prace polegające na wymianie krawężników i nawierzchni chodnika. Jak powiedział Radiu Wrocław burmistrz Kłodzka, Michał Piszko, kompleksowy remont nie potrwa długo, a duże znaczenie ma wykonanie nowej kanalizacji deszczowej:

"Kanalizacja deszczowa, która też podczas większych opadów, powodowała pewnego rodzaju podtopienia dolnej części ul. Bohaterów Getta i Korczaka. Wykonawca zgodnie z umową powinien zakończyć tę inwestycję w marcu przyszłego roku."

Jak dodał Michał Piszko, za ponad 5,5 mln złotych zostaną wyremontowane ulice Wolności i Hołdu Pruskiego. Ulica Wolności już jest w przebudowie:

"Powstaną nowe nawierzchnie bitumiczne, powstaną również nowe chodniki, jak i zjazdy do posesji. Przypominam, że ulica Hołdu Pruskiego wielokrotnie podczas większych opadów deszczu zamieniała się w wartki potok i te prace zostaną również przeprowadzone tak, aby odprowadzić wody, które już nie będą zalewały ulicy Bohaterów Getta."

Na łączoną inwestycję przebudowy dwóch ulic, wykonawca ma 15 miesięcy. To jednak nie koniec inwestycji.

"Przede wszystkim będziemy chcieli rozmawiać ze starostwem nad remontem ulicy Korytowskiej, na przyszły rok przewidzieliśmy środki na remont półkilometrowego odcinka i również będziemy prowadzić rozmowy ze starostwem powiatowym w Kłodzku, aby też przystąpić do modernizacji ulicy Bohaterów Getta."

- dodaje Michał Piszko, burmistrz Kłodzka.

Plan remontu Bohaterów Getta zamknąłby kompleksową modernizację dróg w tej części miasta.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.