„Czyż nie dobija się koni?”

WK, mat. prasowe | Utworzono: 2023-10-24 19:26
„Czyż nie dobija się koni?” - fot. mat. prasowe
fot. mat. prasowe

Rzecz dzieje się w latach 30-tych w Stanach Zjednoczonych Ameryki. Ofiary kryzysu finansowego tańczą w konkursie tanecznym, w którym główną nagrodą jest duża suma pieniędzy. To opowieść o biedzie, głodzie, pieniądzu i walce o przetrwanie. To również opowieść o determinacji, marzeniach, nadziejach i wytrwałości. To historia o złudzeniach i ich utracie, to historia o tym, że w człowieku coś pęka, coś się łamie i nie można tego poskładać.

Bohaterowie tej opowieści są pierwowzorami bohaterów głośnego reportażu Jessicy Bruder „Nomadland”, którzy po recesji w 2007-2009 roku przyjęli przejściowy tryb życia, podróżując po Stanach Zjednoczonych w poszukiwaniu pracy sezonowej. Sprzedają domy, bo nie mogą ich już utrzymać, przesiadają się do kamperów, przyczep, vanów i ruszają w drogę. Wielki Kryzys lat 1929-39 i kryzys finansowy lat 2007-2009 wymuszają na ludziach podobne zachowania. Są gotowi na wszystko, by walczyć o swoje marzenia. Są gotowi na wszystko, bo walczą o przetrwanie.

Jak dodaje reżyser: „To znakomite zadanie dla Teatru Pantomimy. Przede wszystkim to mną kierowało przy wyborze tekstu, żeby aktorzy pantomimy mogli pokazać wszystkie swoje najlepsze walory”.

Twórcy:
scenariusz i reżyseria: Radosław Rychcik
choreografia: Jakub Lewandowski
scenografia, kostiumy i reżyseria światła: Łukasz Błażejewski
muzyka: Michał Lis
inspicjentka: Katarzyna Radomska
asystent scenografa: Adrian Lewandowski

obsada: Artur Borkowski, Agnieszka Charkot, Izabela Cześniewicz, Agnieszka Dziewa, Jan Kochanowski, Agnieszka Kulińska, Radosław Lis (gościnnie), Eloy Moreno Gallego, Anna Nabiałkowska, Karolina Paczkowska, Paweł Palcat (gościnnie), Jakub Pewiński, Monika Rostecka, Krzysztof Szczepańczyk, Justyna Taborska (gościnnie), Mateusz Wierzbicki (gościnnie).
obsługa techniczna: Krzysztof Kowalski, Grzegorz Hexel, Piotr Gmerek, Jacek Schmidt, Edyta Krysiewicz
Premiera: 24 listopada 2023

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.