Nowe życie Klubu pod Kolumnami na wrocławskim Nadodrzu

Piotr Osowicz, JD | Utworzono: 2023-10-26 08:42 | Zmodyfikowano: 2023-10-26 08:43
Nowe życie Klubu pod Kolumnami na wrocławskim Nadodrzu - fot. Piotr Osowicz
fot. Piotr Osowicz

Po zakończonym remoncie w Klubie pod Kolumnami na wrocławskim Nadodrzu rozpoczyna się jego nowy rozdział. W jesiennym programie nie zabraknie propozycji dla dzieci i dorosłych, a jego inauguracja – wystawa i wieczór z improwizacjami – zaplanowana jest na 27 października.

- Przeprowadziliśmy badania wśród mieszkańców na temat ich oczekiwań wobec tego miejsca - mówi Radiu Wrocław Kajetan Buturlak z Barbary:

"Z takich wniosków, które można było wyciągnąć to to, że brakuje na Nadodrzu miejsc spotkań dla całych rodzin i to uwzględniliśmy w naszym programie, ale też bardzo często pojawiały się informacje, że warto by kontynuować to, co w klubie było wcześniej, czyli spotkania z muzyką."

Oficjalne otwarcie Klubu pod Kolumnami zainauguruje je wystawa ilustracji Gosi Herby. Tuż po nim przy Placu świętego Macieja 21 odbędzie się spektakl grupy Improwizowane Poniedziałki. W Listopadzie miłośnicy historii i architektury będą mogli z kolei wziąć udział w serii wykładów „Klubu Sympatyka Kamienicy”, gdzie wspólnie odkryją wspomnienia, sekrety i tajemnice związane z nadodrzańskimi kamienicami. O wieczorze otwarcia opowiada Kajetan Buturlak z Instytutu Kultury w Barbarze:

"Tak naprawdę mogę powiedzieć, że tego dnia będziemy improwizować, a nawet nie my, tylko grupa "Improwizowane poniedziałki", z którą zapraszamy na niezłe harce, czyli wieczór krótkich gier improwizowanych. To będzie spektakl, który będzie powstawał na Państwa oczach i z udziałem widzów. Proszę się zaopatrzyć w dużo dobrego humoru i wyobraźni, bo naprawdę może być wesoło."

Klub pod Kolumnami pojawił się przy placu świętego Macieja 21 w latach 60. XX wieku. Działa pod tym adresem do dziś, na przestrzeni dekad stając się jednym z istotniejszych punktów na kulturalnej mapie Nadodrza. W styczniu 2023 roku Klub połączył swoje siły z Wrocławskim Instytutem Kultury, który odpowiada za jego ofertę programowo-artystyczną.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.