Chrobry lepszy od Śląska w sparingu

WK, inf. prasowa | Utworzono: 2023-11-17 20:19
Chrobry lepszy od Śląska w sparingu - fot. Krystyna Pączkowska/slaskwroclaw.pl

Sztab szkoleniowy Śląska, aby zachować rytm meczowy podczas przerwy na starcia reprezentacyjne, zdecydował się na zorganizowanie meczu towarzyskiego z Chrobrym Głogów. Przy Oporowskiej lider PKO BP Ekstraklasy w mocno eksperymentalnym składzie podejmował więc 14. ekipę rozgrywek Fortuna 1. Ligi. Goście dość szybko objęli prowadzenie za sprawą trafienia Bartlewicza, ale w kolejnych minutach grę prowadzili już zawodnicy trenera Magiery. WKS najpierw wyrównał (ładny gol z półobrotu w wykonaniu Samca-Talara), a po zmianie stron wyszedł na prowadzeniu (świetny rajd Szwedzika i doskonałe wykończenie Klimali). Niestety później dwie dość podobne bramki zdobył Wolsztyński, który dał Chrobremu wygraną. Napastnik dwukrotnie zaskoczył obronę i wybiegł sam na sam z bramkarzem. Ostatecznie Śląsk przegrał 2:3.

Śląsk Wrocław – Chrobry Głogów 2:3 (1:1)