Porażka siatkarek #VolleyWrocław w Policach

Wojciech Klich | Utworzono: 2023-11-19 16:58 | Zmodyfikowano: 2023-11-19 19:08
Porażka siatkarek #VolleyWrocław w Policach - fot. volleywroclaw.pl

Wrocławianki świetnie rozpoczęły to spotkanie, w pierwszym secie pilnując, by rywalki nie odskoczyły na kilka punktów. W drugiej części seta to Volley wykorzystał okazję i w dwóch seriach uciekł Chemikowi na kilka punktów. Wrocławianki nie oddały już prowadzenia i wygrały pierwszą partię 25:20.

W kolejnych setach Chemik pokazał jednak, dlaczego to policzanki były uznawane przed tym starciem za faworyta. Wrocławianki nie kończyły już tak łatwo swoich ataków, lepiej funkcjonowała też zgrywka gospodyń. Ostatecznie Chemik kolejne partie wygrał do 16, 21 i 13 i sięgnął po trzy punkty.

Dla wrocławianek była to czwarta porażka w trwającym sezonie Tauron Ligi. Volley ma na koncie też trzy zwycięstwa.

Grupa Azoty Chemik Police - #VolleyWrocław 3:1 (20:25, 25:16, 25:21, 25:13).

Grupa Azoty Chemik Police: Marlena Kowalewska, Martyna Łukasik, Bruna Honorio Marques, Saliha Sahin, Iga Wasilewska - Martyna Grajber-Nowakowska (libero) - Xia Ding, Monika Fedusio, Elizabet Inneh-Varga, Monika Jagła, Agnieszka Korneluk, Natalia Mędrzyk, Dominika Pierzchała.

#VolleyWrocław: Anna Bączyńska, Anna Lewandowska, Lucie Muhlsteinova, Gabriela Ponikowska, Kinga Stronias, Julia Szczurowska - Anna Pawłowska (libero) - Julia Stancelewska, Adrianna Szady.