Niemoc w ataku i wysoka porażka koszykarzy Śląska

WK, inf. prasowa | Utworzono: 2023-11-19 22:00 | Zmodyfikowano: 2023-11-19 22:03
Niemoc w ataku i wysoka porażka koszykarzy Śląska - fot. wks-slask.eu

Pierwszą kwartę należy niestety określić jako dominację gospodarzy. Śląsk miał olbrzymie problemy w ataku – Trójkolorowi zanotowali sporo prostych strat, a nawet gdy udawało im się dobrze rozegrać ofensywną akcję, to dochodziły do tego problemy ze skutecznością (2/18 z gry). Z kolei Czarni trafili aż połowę rzutów zza łuku i zdobyli kilka punktów z kontry. Świetnie dysponowani byli Macio Teague i Verners Kohs, a bardzo dobre wejście z ławki zanotował Szymon Wójcik. W efekcie w końcowy wynik pierwszej kwarty – 26:5 dla rywali – aż ciężko było uwierzyć.

Minuty mijały, trener Winnicki brał przerwy na żądanie i rotował składem, ale nic nie przynosiło skutku. W drugiej kwarcie Śląsk zdobył o trzy punkty więcej, ale do szatni i tak schodził przy wyniku 13:42. Mecz niestety wydawał się rozstrzygnięty już po 20 minutach. W pierwszej połowie Śląsk miał 17% skuteczności z gry, nie trafił ani jednej trójki przy 11 próbach, wykorzystał 43% rzutów wolnych i zanotował 11 strat.

Trzecią kwartę świetnie zaczął Daniel Gołębiowski, który zapisał dwa pierwsze celne rzuty zza łuku na koncie wrocławskiej drużyny. Efektowny wsad zanotował z kolei Miletić, który starał się utrzymywać Śląsk w grze także przed przerwą. Dużo punktów dorzucił również Kolenda, ale rywale nie próżnowali. Kolejnymi zawodnikami, których należało pochwalić tego wieczora, byli Daniel Szymkiewicz i Litwin Benas Griciunas. Trzecią część gry WKS wygrał jednym punktem, jednak nie wpłynęło to znacznie na wynik meczu – 64:36 dla rywali.

Ostatnia kwarta nie miała już znaczenia dla losów spotkania i było to widać zarówno w grze obu drużyn, jak i w zestawieniu wrocławskiego zespołu – więcej minut dostali Aleksander Wiśniewski i Mikołaj Adamczak. Ostatnie punkty w meczu zdobył z kolei Jan Pluta, a Czarni mogli cieszyć się z pewnego i wysokiego zwycięstwa 78:53.

Grupa Sierleccy Czarni Słupsk - Śląsk Wrocław 78:53 (26:5, 16:8, 22:23, 14:17).

Punkty:

Grupa Sierleccy Czarni Słupsk: Benas Griciunas 17, Szymon Wójcik 13, MaCio Teague 13, Verners Kohs 10, Michał Michalak 8, Daniel Szymkiewicz 6, Mike Caffey 5, Bartosz Jankowski 2, Jan Pluta 2, Paweł Leończyk 2, Igor Stolarz 0, Jakub Wasilewski 0.

Śląsk Wrocław: Łukasz Kolenda 13, Daniel Gołębiowski 11, Dusan Miletic 8, Hassani Grevett 7, Mateusz Zębski 4, Aleksander Wiśniewski 3, Jakub Nizioł 2, Mikołaj Adamczak 2, Arciom Parachouski 2, Kendale McCullum 1.