Sztuka w RWK #47/2023

Maciek Przestalski | Utworzono: 2023-11-22 15:54 | Zmodyfikowano: 2023-11-22 15:56
Sztuka w RWK #47/2023 - Fot. RWK
Fot. RWK

Od 24 do 26 listopada potrwa 1. edycja Wrocław Off Gallery Weekend czyli odbywające się w różnych lokalizacjach oddolne wydarzenie prezentujące wrocławskie niezależne inicjatywy artystyczne: galerie, kolektywy, pracownie. To wydarzenie zdecydowanie polecamy.


 


Od 10 listopada do 8 grudnia w galerii Mieszkanie Gepperta Twoje spojrzenie uderza w bok mojej twarzy" czyli wystawa malarstwa Alex Urban i Krzesławy Maliszewskiej - artystek, których twórczość łączy skupienie na kobietach. Opowiedziały o niej osoby kuratorskie Małgorzata Miśniakiewicz i Michał Bieniek.


 


Od 25 listopada do 28 stycznia w kiosku na Ołbinie potrwa dwudziesta trzecia odsłona NOWEGO ZŁOTEGO. O wystawie "Hak na suma" czyli zaproszeniu do świata wspomnień z dzieciństwa, utkanego w fantazji dorosłej osoby mówiły artystka Olga Dyjak i kuratorka Magdalena Kreis.


 


Od 16 listopada do 13 stycznia w 66P Subiektywnej Instytucji Kultury trwa ekspozycja Ali Savashevich "Chroń i broń" traktująca o wyzysku i odzyskiwaniu ciała przez osoby zmuszone do pełnienia społecznych ról kobiet. Opowiedziała o niej kuratorka Joanna Sokołowska.


 

Do usłyszenia co środę w DAB+, aplikacjach mobilnych, do zobaczenia na www.radiowroclawkultura.pl.

 

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.