Wydawnictwa Karakter i Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach laureatami nagrody edytorskiej Pióro Fredry

GN, PAP | Utworzono: 2023-12-01 12:46 | Zmodyfikowano: 2023-12-01 12:47
Wydawnictwa Karakter i Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach laureatami nagrody edytorskiej Pióro Fredry - fot. mat. prasowe
fot. mat. prasowe

W konkursie na najlepszą książkę roku ocenie jury podlegają wartości merytoryczne, literackie, edukacyjno-poznawcze, a także poziom edytorski i typograficzno-artystyczny zgłoszonych książek. Pióro Fredry to jeden z pierwszych w kraju konkursów edytorskich.

Książka "Wytwórcy książek. Historia społeczności wydawniczej w czasach PRL-u" Wydawnictwa Karakter i Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach została doceniona przez jury "za adekwatny do zawartości projekt, szeroką skalę rozwiązań graficznych: od klasycznych po intrygujące, choć ryzykowne oraz znakomicie wybrany i zaprezentowany materiał ikonograficzny".

Podczas 31. Wrocławskich Targów Dobrych Książek wręczono również Nagrodę Edytorską Dobre Strony dla najlepszej edytorsko książki dla dzieci. Trafiła ona do Wydawnictwa Druganoga za publikację "Ziemianie". W werdykcie jury wskazano na "nowy, choć stylistycznie oldskulowy obraz naszej planety oraz znakomite i naprawdę urocze ilustracje".

Oba zwycięskie wydawnictwa otrzymały po 20 tys. zł, które – zgodnie z regulaminem konkursu – muszą przeznaczyć na wydanie kolejnej książki.

Wrocławskie Targi Dobrych Książek, w których bierze udział ponad 220 wystawców, zakończą się w niedzielę. Odbywają się w Hali Stulecia.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.