Śladami wielkich kompozytorów po Dolnym Śląsku – recital Iryny Zhytynskiej

JD | Utworzono: 2023-12-05 14:08 | Zmodyfikowano: 2023-12-05 14:08
Śladami wielkich kompozytorów po Dolnym Śląsku – recital Iryny Zhytynskiej - fot. materiały prasowe
fot. materiały prasowe

Już 7 grudnia (czwartek) zapraszamy na recital niezwykle utalentowanej Iryny Zhytynskiej (mezzosopran), która z towarzyszeniem Ashota Babrouskiego (fortepian) wykona wspaniały i wymagający program operowy składający się z arii z arcydzieł m.in. Vincenza Belliniego, Francesca Cilei, Pietra Mascagniego, Julesa Masseneta i oczywiście niemal każdemu znanego Georgesa Bizeta, autora nieśmiertelnej Carmen – partii, którą Artystka wykonywała na wielu scenach polskich i zagranicznych. Dopełnieniem wieczoru będą pieśni włoskie i ukraińskie, które Iryna Zhytynska wykonywała ostatnio podczas niezwykłego koncertu charytatywnego dla Ukrainy, który odbył się w Státní Operze (Národním Divadle) w Pradze. W programie świdnickiego koncertu pojawi się również Fryderyk Chopin! Znakomita artystka wystąpi razem z Ashotem Babrouskim, cenionym pianistą i korepetytorem solistów, muzykiem współpracującym m.in. z Operą Wrocławską.

Śladami wielkich kompozytorów po Dolnym Śląsku to autorski projekt Stowarzyszenia im. Richarda Straussa, które wraz z regionalnymi partnerami organizuje cykl koncertów od początku 2022 roku. Inspiracją tej serii wydarzeń muzycznych jest wielowarstwowa historia i bogata kultura Dolnego Śląska, którego zakątki od stuleci przyciągają artystów różnych dziedzin.

Na ten niezwykły przedświąteczny koncert zapraszamy do sali Świdnickiego Ośrodka Kultury 7 grudnia o godzinie 18.00. Bilety do nabycie w kasach ŚOK oraz na: bilety.sok.com.pl

Projekt Śladami wielkich kompozytorów po Dolnym Śląsku dofinansowano z budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego.

Śladami wielkich kompozytorów po Dolnym Śląsku: recital Iryny Zhytynskiej

Koncert 7.12.2022 (czwartek), godz. 18.00

Świdnicki Ośrodek Kultury. Świdnica, Rynek 43

Bilety: bilety.sok.com.pl oraz w kasach Świdnickiego Ośrodka Kultury

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.