Koszykarki z Wrocławia bez powodzenia walczyły w Lublinie

Piotr Pietraszek, inf. prasowa/azs.umcs.pl | Utworzono: 2023-12-17 21:15 | Zmodyfikowano: 2023-12-17 21:15
Koszykarki z Wrocławia bez powodzenia walczyły w Lublinie - fot. Ślęza Wrocław

Po kilku pierwszych akcjach to przyjezdne wyszły na prowadzenie (2:6). Od samego początku obie ekipy wykazywały się bardzo wysoką skutecznością w ofensywie, przez co niemal każdy atak kończył się zdobyczą punktową. Ślęza utrzymywała niewielką przewagę, lecz wszystko zmieniło się w połowie kwarty, kiedy Kylee Shook i Bria Goss dały prowadzenie zespołowi z Lublina (16:13). Chwilę później efektownym rzutem za trzy popisała się Aleksandra Zięmborska, powiększając przewagę akademiczek (21:15). Po pierwszych 10 minutach wrocławianki przegrywały 15:23.

Koszykarki AZS-u świetnie weszły także w drugą kwartę, utrzymując skuteczność z pierwszych minut, a równolegle nie dopuszczając wrocławianek do swojego kosza (29:15). Wraz z upływającym czasem rosła przewaga akademiczek (37:22). Spora w tym zasługa Elin Gustavvson, która w pierwszej połowie zdobyła 12 punktów. Świetna gra lublinianek miała bezpośrednie przełożenie na wynik pierwszej połowy, którą wygrały prawie dwudziestoma oczkami (44:25).

Ślęza przebudziła się dopiero po zmianie stron. Wrocławiankom udało się odrobić część strat. Wygrana przez zespól Arkadiusza Rusina odsłona 22:11 sprawiła, że przed ostatnia kwartą przyjezdne miały już tylko 8 punktów straty zaliczki (47:55).

Od początku czwartej kwarty obie drużyny walczyły punkt za punkt (60:51). Na trzy minuty przed końcem meczu trójką popisała się Gustavsson, która była dzisiaj najlepszą koszykarką na parkiecie (71:56). Szwedka zaliczyła kolejne trafienia jeszcze przed syreną końcową i ostatecznie spotkanie zakończyło się zwycięstwem zespołu z Lublina 73:61.

- Ten mecz zdecydowanie nie należał do naszych najlepszych spotkań. Popełniłyśmy zbyt wiele błędów, zaliczyłyśmy za dużo strat. Dopiero w drugiej połowie udało się ograniczyć te mankamenty, ale było już za późno, żeby dogonić gospodynie. Na przyszłość z pewnością będziemy musiały popracować nad błędami, które dzisiaj były obecne w naszej grze – mówiła na konferencji pomeczowej Aleksandra Mielnicka, koszykarka 1KS Ślęzy Wrocław.

- Gratulacje dla zespołu z Lublina, bo wygrał zespół, który miał więcej determinacji i mądrości. Natomiast my dzisiaj po prostu porażaliśmy głupotą. Tak naprawdę zagraliśmy dzisiaj 15 minut, bo całą pierwszą połowę przespacerowaliśmy i zostaliśmy skutecznie wyleczeni z łażenia po boisku – tłumaczył Arkadiusz Rusin, trener zespołu z Wrocławia.

Polski Cukier AZS UMCS Lublin - 1KS Ślęza Wrocław 73:61 (23:15, 21:10, 11:22, 18:14)

AZS UMCS Lublin: Elin Gustavsson 21, Dominika Fiszer 15, Bria Goss 15, Kylee Shook 12, Aleksandra Zięmborska 6, Emily Kalenik 2, Dominika Ullmann 2.

Ślęza Wrocław: Schaquilla Nunn 14, Alexa Held 12, Natalia Kurach 10, Angel Baker 8, Aleksandra Mielnicka 8, Martyna Pyka 5, Karolina Stefańczyk 4, Digna Strautmane 0.