Miedziowy Szlak Rowerowy ciągle się powiększa, powstaną kolejne trasy

, AO | Utworzono: 2024-01-06 19:48 | Zmodyfikowano: 2024-01-06 19:50
Miedziowy Szlak Rowerowy ciągle się powiększa, powstaną kolejne trasy - zdjęcie ilustracyjne; fot. Patrycja Dzwonkowska
zdjęcie ilustracyjne; fot. Patrycja Dzwonkowska

Rowerem można już dojechać z Grębocic do Polkowic i dalej do Sieroszowic. Choć jest to szlak położony wzdłuż dróg powiatowych Kamil Ciupak starosta polkowicki zapewnia, że jest bezpiecznie.

"W pasie drogowym, ale zdecydowanie jest to oddzielone od drogi, w niektórych miejscach pasem zieleni, w innych bezpiecznym krawężnikiem, więc samochody na pewno nie będą wjeżdżały na tę ścieżkę rowerową. Bezpieczeństwo postawiliśmy na pierwszym miejscu."

Łącznie w ramach Miedziowego Szlaku Rowerowego w pasie dróg powiatowych powstanie blisko 300 km ścieżek rowerowych. Miedziowa trasa rowerowa połączy powiaty głogowski, polkowicki, legnicki i lubiński. To projekt, który ma być uzupełnieniem Dolnośląskiej Cyklostrady.

Jak dodaje Kamil Ciupak, do zamknięcia prac pozostało, jednak jeszcze kilka lat pracy:

"Z gminy Grębocice, do Polkowic i do gminy Radwanice konkretnie do Sieroszowic, czyli mamy już bardzo konkretny odcinek, jedną długą ścieżkę, która się niedługo też połączy się ze ścieżkami w powiecie głogowskim. Żeby zrobić pętle zamykającą powiat to jeszcze dwie trzy kadencje."

Dokumentacja na kolejne odnogi, a także na dokończenie ścieżki z Sieroszowic do Radwanic jest już gotowa, jednak to, kiedy rozpoczną się prace - jak podkreśla starosta polkowicki - jest uzależnione od tego, czy uda się na ten cel pozyskać środki zewnętrzne.


Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.