Policjanci odzyskali ukradzione auto warte 170 tys. zł i ujawnili narkotyki

WK, PAP | Utworzono: 2024-01-10 17:10
Policjanci odzyskali ukradzione auto warte 170 tys. zł i ujawnili narkotyki - fot. archiwum Radio Wrocław
fot. archiwum Radio Wrocław

Oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu na Dolnym Śląsku asp. szt. Anna Kublik-Rościszewska poinformowała w środę, że policjanci Wydziału Kryminalnego KPP ustalili miejsce, gdzie miał znajdować się pojazd pochodzący z przestępstwa.

- Po wejściu do pomieszczeń gospodarczych wynajmowanych przez 24-latka, w części garażowej znaleźli bmw o wartości ponad 170 tys. zł. Dalsze ustalenia potwierdziły, że samochód kilka godzin wcześniej został skradziony na terenie Niemiec, w okolicach Magdeburga - powiedziała policjantka.

Dodała, że w innym pomieszczeniu w sejfie policjanci zabezpieczyli środki odurzające w postaci marihuany i metamfetaminy. Łącznie do policyjnego depozytu trafiło ponad 600 porcji handlowych tych narkotyków oraz różne przedmioty, których pochodzenia najemca nie był w stanie wskazać, m.in. nielegalne oprogramowanie oraz zagłuszarka.

- Na miejscu zatrzymanych zostało dwóch mieszkańców gminy Nowogrodziec w wieku 24 lat. Obaj usłyszeli zarzut paserstwa, ponieważ są podejrzani o pomoc w ukrywaniu pojazdu pochodzącego z przestępstwa. Dodatkowo jeden z mężczyzn usłyszał zarzut posiadania środków odurzających oraz nabycia nielegalnego oprogramowania do diagnostyki pojazdów w celu osiągnięcia korzyści majątkowej - powiedziała policjantka.

Mężczyznom grozi kara do 5 lat więzienia. Prokurator zastosował wobec podejrzanych policyjny dozór, zakaz opuszczania kraju oraz zakaz kontaktu ze wskazanymi osobami.

Element Serwisów Informacyjnych PAP

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.