Wiek to żadna przeszkoda, udowadniają seniorzy ze Złotoryi

Karolina Bieniek, MC | Utworzono: 2024-01-31 07:14 | Zmodyfikowano: 2024-01-31 07:16
Wiek to żadna przeszkoda, udowadniają seniorzy ze Złotoryi - fot. Aktywni 50+ Złotoryja
fot. Aktywni 50+ Złotoryja

W Złotoryi od lat skutecznie zarażają mieszkańców pasją do aktywności. Miejski program skierowany do złotoryjan po pięćdziesiątce ma już 10 lat. Chodzi o grupę Aktywni 50+ która liczy kilkadziesiąt osób. Kilka razy w tygodniu mają zajęcia fitness, nordic walking i tenisa stołowego. Wszystkie są finansowane przez złotoryjski magistrat, wystarczy przyjść. Ci najaktywniejsi są w programie od samego początku, ale jak sami przyznają - nie chodzi tylko o sport.

-Coś takiego się dzieje w człowieku, który ma 50, 60 lat, że to nieprawda, że chce się siedzieć w domu, właśnie chce się być aktywnym, chce się iść do ludzi. Jak nie chodziłem na aktywnych 50+ to chodziłem częściej do lekarza, a jak zacząłem chodzić na aktywnych to lekarza widzę jak go mijam na ulicy tylko.

Wszystkie zajęcia odbywają się pod okiem wykwalifikowanych trenerów. Od kilku lat osoby, które ukończyły 50. rok życia otrzymują oficjalne zaproszenia do udziału w programie. Magistrat nie wyklucza, że w miarę możliwości finansowych będzie on rozbudowywany o kolejne zajęcia. Instruktorzy Alicja Szapował i Maciej Sroka nie ukrywają, że największym motorem napędowym tego programu są jego uczestnicy.

-Daje paniom zadanie z gwiazdką to tutaj nie ma osoby, która nie podejmuje się tego zadania. Tu nikogo nie trzeba motywować to jest po prostu zaangażowanie od początku do końca. Taki ruch ma powodować to, że im będzie łatwiej wyjść po schodach, wnieść siatkę z zakupami i oni to sami potwierdzają, oni przestali chodzić do lekarza od momentu gdy spożyli tę pigułkę Aktywni 50+.

Dołączyć do Aktywnych może każdy mieszkaniec Złotoryi, który ukończył 50 lat. To jeden z nielicznych programów na Dolnym Śląsku w całości finansowany przez magistrat i skierowany do osób po 50. roku życia. Jak podkreślają instruktorzy program to nie tylko zajęcia sportowe w hali i w terenie, ale także wspólne wyjazdy na wycieczki, spływy kajakowe i kuligi.

Posłuchaj całego programu:

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.