Kolarki wrocławskiej grupy rywalizują w Czechach i Australii

Piotr Pietraszek, PAP | Utworzono: 2024-02-03 08:35 | Zmodyfikowano: 2024-02-03 08:35
Kolarki wrocławskiej grupy rywalizują w Czechach i Australii - fot. MAT ATOM Deweloper Wrocław/mat. prasowe

Pierwszą konkurencją mistrzostw świata w czeskim Taborze była rywalizacja sztafet mieszanych. Polscy kolarze przełajowi zajęli w niej dziewiąte miejsce. W składzie biało-czerwonych startowały dwie zawodniczki wrocławskiej grupy MAT Atom Deweloper: Malwina Mul i Alicja Matuła; ponadto zespół tworzyli: Marek Konwa, Szymon Pomian, Antonina Białek i Kacper Doppke. Triumfowali Francuzi przed Brytyjczykami i Belgami.

Znacznie bliżej podium była, startująca w Australii, Maja Tracka. Kolejna z zawodniczek grupy MAT Atom Deweloper zajęła 4. miejsce w wyścigu eliminacyjnym podczas Pucharu Narodów w kolarstwie torowym. Tę nieolimpijską konkurencję wygrała Nowozelandka Ally Wollaston.