Powrót do Zagłębia. Jan Czuwara znów zagra w Lubinie

Piotr Pietraszek, inf. prasowa | Utworzono: 2024-02-14 18:20 | Zmodyfikowano: 2024-02-14 19:20
Powrót do Zagłębia. Jan Czuwara znów zagra w Lubinie - fot. zaglebie.lubin.pl
fot. zaglebie.lubin.pl

28-letni szczypiornista występował już w Zagłębiu Lubin w latach 2014-2018, gdzie trafił z Miedzi Legnica. Z Lubina przeniósł się do Górnika Zabrze, z którym rywalizował w czołówce Superligi. Bardzo dobre występy zostały zauważone przez władze macedońskiego potentata, Vardaru Skopie. Do stolicy Macedonii Północnej Czuwara trafił w 2021 roku, z drużyną występował w rodzimych rozgrywkach – lidze macedońskiej, lidze SEHA (rozgrywki dla zespołów z południowo-wschodniej Europy), a także na arenie międzynarodowej - w elitarnej Lidze Mistrzów.

Władze macedońskiego klubu były z zadowolone z postawy skrzydłowego, ale sytuacja Jana Czuwary skomplikowała się w połowie kwietnia, gdy doznał urazu kolana. Wychowanek Żagwi Dzierżoniów nie podpisał nowego kontraktu i po rekonwalescencji zdecydował się na powrót do Lubina. 

Nowy-stary skrzydłowy Miedziowych ma na koncie również również występy w kadrze narodowej Polski, w której zagrał na mistrzostwach świata w 2017, 2021 i 2023 r. oraz na mistrzostwach Europy w 2020 i 2022 r.

Czuwara ma szansę wystąpić w Zagłębiu już w poniedziałkowym meczu ligowym z Piotrkowianinem. 

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.