Znamy nominacje do Fryderyków 2024

Ewa Zając, JD | Utworzono: 2024-02-23 06:12 | Zmodyfikowano: 2024-02-23 06:19
Znamy nominacje do Fryderyków 2024 - fot. ilustracyjna / Radio Wrocław
fot. ilustracyjna / Radio Wrocław

Jak wypadli związani z Dolnym Śląskiem artyści? Po pięć nominacji zebrali Lech Janerka, który po latach wrócił z nowym krążkiem "Gipsowy odlew falsyfikatu" oraz ubiegłoroczny triumfator Mrozu. Co ciekawe, wskazani przez Akademię do nagrody w tych samych kategoriach, powalczą ze sobą o tytuł Artysta Roku i Utwór Roku. Mrozu nominowany jest wspólnie z Igo i Vito za "Supermoce", a Janerka za utwór "Dupa jak sofa".

Mrozu swoje nominacje dostał także w kategorii Najlepsze Nagranie Koncertowe za MTV Unplugged oraz pochodzący z tego albumu utwór "Nie stało się nic" {Najlepsze Nowe Wykonanie}. Lecha Janerkę Akademia wskazała natomiast do nagrody w kategorii Album Roku Alternatywa. Kompozytor Roku i Autor Roku.
Trzy nominacje trafiły do L.U.C'a & Rebel Babel Film Orchestra za muzykę do filmu "Chłopi".

To jeszcze nie koniec wyróżnień dla naszych artystów. W kategorii Najlepsze Nagrane Koncertowe nominowano zespoły Skalpel Mikromusic, a wrocławski raper Zdechły Osa został zauważony ze swym albumem "Breslau Hardcore" w kategorii Album Roku Hip Hop.

Szansę na statuetki mają też wrocławscy muzycy klasyczni, w tym zespoły z Narodowego Forum Muzyki. Uroczysta gala wręczenia nagród odbędzie się 22 marca w PreZero Arena w Gliwicach. Pełna lista nominowanych.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.