W NFM stawiają na popkulturę. Od czwartku wyjątkowy festiwal

Ewa Zając, JD | Utworzono: 2024-04-07 09:20 | Zmodyfikowano: 2024-04-07 09:21
W NFM stawiają na popkulturę. Od czwartku wyjątkowy festiwal - fot. mat. promocyjne NFM
fot. mat. promocyjne NFM

To 34. edycja tego wydarzenia, którego premiera odbyła się już w 1968 roku. -Temat przewodni tegorocznego festiwalu to „POPKULTURA/ subkultura" - wyjaśnia dyrektor artystyczny wydarzenia Paweł Hendrich:

"Chciałem pokazać, jak współczesna sztuka muzyczna żyje inspiracjami wyciągniętymi ze świata popkultury i subkultury. Mam wrażenie, że społecznie myślimy wciąż w takich kategoriach, że muzyka poważna to jest ta sztuka wysoka, a popkultura to - w domyśle - sztuka niska. Ja tych granic nie czuję."

Pięć dni festiwalu wypełni 30 koncertów i wydarzeń towarzyszących. -Jego kulminacja nastąpi w sobotę, wtedy odbędzie się sześć koncertów oraz pięć instalacji i performanców - dodaje Paweł Hendrich:

"Jest to nieomal maraton, ale z takim brakiem nacisku, że ten maraton musimy przebiec. Możemy po prostu sobie wybrać pewne wątki, inne ominąć. Będzie też przestrzeń relaksacyjna i dzięki niej będziemy mogli sobie wręcz odpocząć, ale z dźwiękiem."

Wśród wykonawców zaproszonych do współtworzenia festiwalu są m.in. Orkiestra Muzyki Nowej, NeoQuartet, czy NFM Trio Smyczkowe Leopoldinum. W programie znalazł się również projekt młodych twórców łączących muzykę elektroniczną i organową oraz koncert organizowany przez Związek Kompozytorów Polskich. Początek festiwalu 10 kwietnia w Narodowym Forum Muzyki.

 


Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.