Sensacyjna wygrana Spójni. Śląsk odpadł w ćwierćfinale

Piotr Pietraszek, inf. prasowa | Utworzono: 2024-02-25 08:05 | Zmodyfikowano: 2024-02-25 08:05
Sensacyjna wygrana Spójni. Śląsk odpadł w ćwierćfinale - fot. Adam Romański/plk.pl

W zespole triumfatorów grali także Sebastian Kowalczyk, Dominik Grudziński i Oliwer Korolczuk. Trzecie miejsce w rozgrywkach zajął Anwil Włocławek.

W finale brali udział także koszykarze z Wrocławia. Śląsk awans do zawodów w Sosnowcu zapewnił sobie po turnieju eliminacyjnym, w którym pokonał Start Lublin (19:7), przegrał ze Spójnią (16:21) i zwyciężył Polski Cukier Toruń (21:9).

W finałowej rozgrywce WKS zakończył występy w ćwierćfinale. Wrocławianie nie sprostali broniącej trofeum Legii, przegrywając ze stołeczną drużyną 13:21. Śląsk w Sosnowcu wystąpił w składzie: Jakub Bereszyński, Tobiasz Dydak, Oskar Hlebowicki i Daniel Soroka.