Domaradzka i Sochowicz kończą sezon Pucharu Świata w trzeciej dziesiątce

BT, PAP | Utworzono: 2024-03-04 08:12
Domaradzka i Sochowicz kończą sezon Pucharu Świata w trzeciej dziesiątce - fot. Sandro Halank, Wikimedia Commons, CC BY-SA 4.0

Już przed finałowymi zawodami na Łotwie wiadomo było, że Kryształowe Kule w jedynkach wywalczą Taubitz i Langenhan. Niemka w niedzielę była dziewiąta, a jej rodak zrezygnował ze startu.

Jeleniogórzanka Klaudia Domaradzka w "generalce" uplasowała się na 23. miejscu, a wrocławianin Mateusza Sochowicza sklasyfikowano na 25. pozycji.

W niedzielę Vitola wyprzedziła Niemki Annę Berreiter o 0,074 s i Merle Frabel o 0,115 s. Natomiast Aparjods był szybszy od Niemca Felixa Locha o 0,146 s, a od Austriaka Nico Gleirschera o 0,245 s.

Na zakończenie rywalizacji w Siguldzie - i w całym sezonie PŚ - odbyły się zawody sztafet mieszanych. Zwyciężyli... Niemcy, w składzie m.in. z Berreiter i Lochem. Drugie miejsce zajęli gospodarze - 0,141 s straty, a trzecie Amerykanie - 1,006 s.

W klasyfikacji końcowej pierwsze miejsce należy także do Niemców, a za nimi są Austriacy i Amerykanie. Polacy zajęli dziewiątą pozycję.