Wielkie emocje w półfinałowych derbach

Wojciech Klich | Utworzono: 2024-03-05 22:26
Wielkie emocje w półfinałowych derbach - fot. kosz.mkspolkowice.pl

Polkowiczanki były zdecydowanym faworytem tego starcia, ale pierwsza kwarta pokazała, że wrocławianki są zdeterminowane by wygrać. Mimo, że to gospodynie prowadziły od początku, to Ślęza nie odpuściła i po pierwszej kwarcie wygrywała 28:27.

Potem jednak zawodniczki z Polkowic przypomniały, dlaczego były liderkami po sezonie zasadniczym. W ofensywie szalała Fraser, a Ślęza na chwilę straciła skuteczność. Ostatecznie do przerwy to polkowiczanki prowadziły 50:45.

Trzecią kwartę znów lepiej zaczęły gospodynie. Szybko powiększyły przewagę do 9 punktów i wydawało się, że spokojnie będą zmierzać do wygranej. Wtedy jednak obudziła się Ślęza, prowadzona w ofensywie przez Alexę Held. Wrocławianki najpierw odrobiły straty, a na czwartą kwartę wychodziły prowadząc 65:63.

Czwarta odsłona to prawdziwa bitwa na boisku. Obie drużyny nie pozwalały na wiele rywalkom, najwyższe prowadzenie objęła Ślęza, która miała przewagę 4 punktów. W ostatnich sekundach do dogrywki doprowadziły jednak Pomarańczowe, dzięki akcji 2+1.

W pierwszej dogrywce to znów Ślęza wyszła na prowadzenie i znów koszykarki z Polkowic walczyły do ostatnich chwil o wyrównanie. I znów polkowiczanki dopięły swego. Mimo prowadzenia 4 punktami przez Ślęzę, ostatnie dwie akcje należały do Pomarańczowych, które doprowadziły do remisu 91:91.

Drugą dogrywkę tym razem to gospodynie lepiej rozpoczęły, od dwóch skutecznych rzutów za trzy punkty. To wyraźnie wybiło z rytmu podopieczne Arkadiusza Rusina. Ślęza starała się jeszcze gonić, ale BC nie oddało już prowadzenia i wygrało 105:96.

Drugi mecz tej rywalizacji zaplanowano na czwartek, o 18 we Wrocławiu.

Pierwszy mecz półfinałowy:

KGHM BC Polkowice – Ślęza Wrocław 105:96 (27:28, 23:17, 13:20, 17:15, 11:11, 14:5).

Stan rywalizacji (do dwóch zwycięstw): 1-0 dla Polkowic. Drugi mecz zostanie rozegrany w czwartek we Wrocławiu (godz. 18).

Punkty:

KGHM BC Polkowice: Brianna Fraser 29, Weronika Gajda 15, Julia Piestrzyńska 14, Dragana Stankovic 13, Emilia Kośla 11, Erica Wheeler 10, Zala Friskovec 7, Liliana Banaszak 4, Klaudia Gertchen 2;

Ślęza Wrocław: Alexa Held 35, Angel Baker 17, Schaquilla Nunn 16, Martyna Pyka 11, Karolina Stefańczyk 5, Aleksandra Mielnicka 5, Natalia Kurach 4, Digna Strautmane 3.