Kolejne materiałowe torby z logo "Czysta Świdnica" trafią do mieszkańców

Bartosz Szarafin, GN | Utworzono: 2024-03-21 06:39 | Zmodyfikowano: 2024-03-21 06:40
Kolejne materiałowe torby z logo "Czysta Świdnica" trafią do mieszkańców - fot. RW
fot. RW

Aby wyeliminować "foliówki" z naszego otoczenia potrzebna jest ciągła edukacja. O zmianę szkodliwych dla środowiska nawyków, od kilku lat zabiega świdnicki magistrat. Jednym ze sposobów jest akcja wymiany foliówek na ekotorby. - Wystarczy jedynie przynieść jedną do urzędu - przekonuje Magdalena Dzwonkowska, rzeczniczka UM w Świdnicy:

- Świdniczanie będą mogli wymienić reklamówki wykonane z plastiku na bardziej przyjazne środowisku materiałowe torby z logo "Czystej Świdnicy". Mamy przygotowanych około 500 toreb, oczywiście kto pierwszy się zgłosi, ten te torbę otrzyma. Czekamy na Państwa w UM w Świdnicy, w pok. nr 2.

Zmiana jest w nas - przekonują urzędnicy. Do tej pory w Świdnicy rozdano już ponad 6 tysięcy eko-toreb.

- Akcja jest prowadzona od kilku lat i cieszy się sporym powodzeniem. Główny cel to świadomość społeczna - mówi Magdalena Dzwonkowska z UM w Świdnicy:

- Celem tej akcji jest eliminacja wszechobecnych foliówek. Chcemy, aby mieszkańcy robiąc zakupy podejmowali świadome decyzje. Żeby wybierając konkretne artykuły patrzyli jak one są zapakowane. Żeby na zakupy wybierali się właśnie z materiałowymi torbami. Chodzi o świadomość naszą.

Akcja "Wymień foliówkę na eko-reklamówkę" trwa do wyczerpania zapasów. Do tej pory w Świdnicy rozdano łącznie ponad 6 tysięcy takich toreb. Jak podkreślają organizatorzy - wyprodukowanie foliówki zajmuje sekundę. Wykorzystamy ją przez góra 30 min, a rozkładać na wysypisku będzie się latami.


Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.