Zaplanuj wakacje w Polsce. Dlaczego warto?

Radio Wrocław | Utworzono: 2024-06-10 11:43 | Zmodyfikowano: 2024-06-10 11:44
Dodaj do Wykop.pl
Zaplanuj wakacje w Polsce. Dlaczego warto? - Materiał Sponsora
Materiał Sponsora


Polskie morze – dlaczego warto się nad nie wybrać?

Szum fal, piękne zachody słońca i spacery po wielokilometrowej linii brzegowej – tak w romantycznych filmach wygląda wypoczynek nad morzem. Od kilku lat, od kiedy pogoda zaczęła rozpieszczać fanów takich rozrywek, jest to możliwe również nad Bałtykiem. Polskie morze stało się łaskawsze dla turystów, a przy okazji oferuje wiele ciekawych rozrywek, takich jak:

  • możliwość uprawiania sportów wodnych, w tym różnych form surfingu, jazdy na nartach wodnych czy żeglowania,

  • dostępność plażowych restauracji i barów dla dorosłych turystów,

  • wiele atrakcji dla dzieci,

  • alternatywy na deszczowe dni – restauracje, muzea, parki rozrywki zlokalizowane w mniejszych miasteczkach i większych kurortach.

Aby jednak wypoczynek nad Bałtykiem był przyjemny i w ogóle możliwy, warto pospieszyć się z rezerwacją noclegu. Im szybciej znajdziesz miejsce dla siebie i rodziny czy przyjaciół, tym w korzystniejszej cenie będziesz w stanie je zarezerwować. Pamiętaj, że im bliżej wakacji, tym mniej jest ciekawych ofert, bo te najbardziej atrakcyjne są już zajęte! Dobrze jest też zawczasu wybrać lokalizację na urlop, aby móc zaplanować go z wyprzedzeniem. Taka forma oczekiwania na wyjazd podsyca ciekawość i może sprawić, że zaczniesz odczuwać radość z podróży na długo przed nią.


Nie przepłacaj za wakacje!

Jednym z argumentów, dla których polskie morze wydaje się atrakcyjnym kierunkiem podróży w ostatnich latach, są atrakcyjne ceny. Szczególnie gdy porównasz je z kwotami, które przyjdzie Ci zapłacić za zagraniczny wypoczynek! Można jednak odnieść dokładnie odwrotne wrażenie, przeglądając oferty w serwisach do rezerwacji noclegów. Czy to oznacza, że wypoczynek nad Bałtykiem jest kosztowny?

Niekoniecznie! Bardzo często wyższe ceny noclegów na takich stronach wynikają z prowizji, którą właściciele obiektów wypoczynkowych muszą płacić serwisowi. W efekcie sama cena za nocleg jest zwyczajnie wyższa niż normalnie. Zamiast przepłacać, znajdź bezpośredni kontakt do właścicieli domków letniskowych na serwisach takich jak wczasowo.pl. W ten sposób zaoszczędzisz i łatwo ustalisz wszystkie szczegóły przyjazdu.


Kwatera, hotel czy… domek letniskowy?

Jeszcze kilkanaście lat temu Polacy chętnie korzystali z ofert kwater. Dziś bardziej cenią sobie prywatność i przestrzeń. Z tego powodu popularnością cieszą się domki letniskowe. Jakie są ich zalety? Oto kilka z nich:

  • swoboda, która wynika z dostępu do wszystkich pomieszczeń użytkowych, np. kuchni, na wyłączność,

  • większa przestrzeń, w której każdy znajdzie sobie miejsce w deszczową pogodę,

  • szeroka oferta, dzięki której można znaleźć domek tak dla pary, jak i dużej grupy przyjaciół,

  • dodatkowe atrakcje, jak jacuzzi czy plac zabaw, często na wyłączność,

  • więcej ofert akceptujących np. czworonogi i dostosowanych do nich,

  • możliwość zachowania prywatności i intymności większa niż w kwaterach czy hotelach.

Jak widać, wyjazd do domku letniskowego ma wiele zalet, które przemówią do każdego!


Urlop nad polskim morzem – gdzie warto się wybrać?

Na szczęście nad Bałtykiem nie brakuje miejsc, w które warto się wybrać. Oto kilka z nich!

Kołobrzeg

W Kołobrzegu fani odpoczynku na piasku znajdą trzy plaże o łącznej długości prawie 700 metrów. To też miasto słynące z uzdrowisk – łącznie jest ich aż 23! Warto wspomnieć, że Kołobrzeg uznawany jest za największy nadmorski kurort w Polsce. Fani aktywnego wypoczynku też znajdą tutaj coś dla siebie – mogą zwiedzić latarnię morską, wybrać jeden z trzech szlaków pieszej turystyki albo zwiedzić dzielnicę portową.

Świnoujście

Jeśli szukasz jednej z najdłuższych plaż w Polsce, a przy okazji dość płytkiego, morskiego kąpieliska, Świnoujście jest miejscem dla Ciebie. Plaża tutaj ciągnie się przez 10 km. To w tym regionie woda jest latem najcieplejsza! Kąpielisko Świnoujście-Uznam spełnia najwyższe kryteria, jeśli chodzi o bezpieczeństwo i jakość, dlatego jest idealne dla rodzin z dziećmi. Nie brakuje na nim atrakcji, np. trampolin czy zjeżdżalni wodnych. A na wieczorne spacery można udać się na jedną z pięciu promenad.

Grzybowo

Aż 710 m plaży sprawia, że Grzybowo jest chętnie wybierane przez turystów. Co ciekawe, nieco dalej w stronę Dźwirzyna można opalać się też na plaży dla… naturystów! Grzybowo same w sobie jest niewielkie, ale dobrze skomunikowane. Nie brakuje w nim restauracji oferujących ryby morskie w różnych wariantach czy barów na wieczorne rozrywki.

Sianożęty

Sianożęty są chętnie wybierane przez aktywnych turystów, bo biegną tędy zarówno szlaki piesze, jak i rowerowe. Ciekawym miejscem do odwiedzenia jest szlak Najstarszych Dębów czy Western Park położony nieopodal, w Ustroniu Morskim. W samych Sianożętach znajdziesz miejsca z pysznym jedzeniem czy idealne do odpoczynku i relaksu w gronie znajomych.

Atrakcji nad polskim morzem nie brakuje. Szeroka oferta domków letniskowych w dużych kurortach czy małych miasteczkach zachęca do wypoczynku zarówno fanów relaksu, jak i aktywności. Znajdź coś dla siebie i pospiesz się, zanim ktoś sprzątnie Ci sprzed nosa najlepsze oferty!