Dolnośląskie Targi Zoologiczne na Tarczyński Arena

Beata Makowska, MF | Utworzono: 2024-06-23 13:22 | Zmodyfikowano: 2024-06-23 13:25
Dolnośląskie Targi Zoologiczne na Tarczyński Arena - fot. Beata Makowska
fot. Beata Makowska

Przez cały dzień będzie można nie tylko podziwiać fantastyczne zwierzaki, ale także zaopatrzyć swoje pupile we wszystkie niezbędne akcesoria, spotkać się ze specjalistami i posłuchać ciekawych wykładów. Ogromnym zainteresowaniem cieszą się alpaki. Są nie tylko urocze, ale również świetnie sprawdzają się jako zwierzęta terapeutyczne:

"Jeżdżą do szkół i przedszkoli. Prowadzimy też terapie wspomagające dla dzieci chorych, autystycznych czy z Zespołem Downa, ale też leczy się nimi, wspomaga leczenie depresji czy nerwicy” - mówi Nikola Krawczyk, właścicielka alpak.

"Alpaki mają swoją wymagania" - podkreśla właścicielka:

Jednym z wystawców jest stowarzyszenie Wataha Domowych Wilków. Barbara Dolecka, prezes fundacji, zapewnia, że te wilki uwielbiają ludzi:

"To są nasze wilki kochane, socjalizowane, po przejściach. Prawie każdy z tych psów był bity, głodzony, katowany. My nie rozmnażamy, to jest domeną watahy. Przygarniamy te biedne sieroty z jakichś strasznych miejsc, gdzie były wiązane, niekochane, traktowane okrutnie. Dlaczego? Te psy potrzebują dużo ruchu, kiedy go nie mają, gryzą i niszczą”

Jak dodaje prezes fundacji - husky, malamuty czy inne rasy północne nie nadają się dla każdego:

"Jak ktoś lubi leżeć na kanapie, spędzać czas przed telewizorem, niech sobie kupi pluszaka i postawi go na półce. Wtedy wszystko będzie na swoim miejscu”

Organizatorzy imprezy zapraszają do godziny 17. Dla najmłodszych przygotowano wiele ciekawych warsztatów i konkursów.

Zdjęcia
Dolnośląskie Targi Zoologiczne na Tarczyński Arena - 4

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.