Strzelanina we Wrocławiu! Nie żyją dwie osoby. "Gonił ją i zastrzelił" - Radio Wrocław

Strzelanina we Wrocławiu! Nie żyją dwie osoby. "Gonił ją i zastrzelił"

Piotr Lipieta
Piotr Lipieta, Mateusz Florczyk
| Rok temu, 2025-05-13, 08:01
Strzelanina we Wrocławiu! Nie żyją dwie osoby. "Gonił ją i zastrzelił" – We Wrocławiu doszło do strzelaniny, dwie osoby nie żyją. Fot: Radio Wrocław (zdjęcie ilustracyjne)
We Wrocławiu doszło do strzelaniny, dwie osoby nie żyją. Fot: Radio Wrocław (zdjęcie ilustracyjne)

Radio Wrocław dotarło do informacji o strzelaninie na ul. Głównej we Wrocławiu. Miało do niej dojść w godzinach porannych we wtorek, 13 maja.  Potwierdzenie tej wiadomości otrzymaliśmy od podkomisarz Aleksandry Freus z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu. Według informacji przekazanych przez policję, doszło tam do zdarzenia o charakterze kryminalnym. Nie żyją dwie osoby, kobieta w wieku 54 lat i mężczyzna w wieku 55 lat.  - Ofiary się znały. Wstępnie wykluczamy udział osób trzecich. Potwierdzamy też, że użyta została tutaj, najprawdopodobniej, broń czarnoprochowa - dodaje kom. Aleksandra Freus:

- Nie żyją dwie osoby, kobieta i mężczyzna. Ofiary się znały. Wykluczamy już wstępnie tutaj udział jakiś innych osób. Potwierdzamy też, że użyta tutaj została najprawdopodobniej broń czarnoprochowa.

Przeczytaj również: Przez 4 lata więził, gwałcił i znęcał się nad kobietą. Jest akt oskarżenia dla oprawcy ze wsi Gaiki

"Nie byli małżeństwem, byli jednak parą"

Jak ustaliło Radio Wrocław, kobieta miała podjechać pod blok samochodem. Na widok mężczyzny, miała zacząć uciekać w kierunku klatki schodowej. Niestety, napastnik zdążył oddać w jej kierunku strzały. Wojciech Jabłoński z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu wstępnie opisuje przebieg porannych zdarzeń. - Najprawdopodobniej mamy do czynienia, tak wynika z tych wstępnych informacji, z samobójstwem rozszerzonym. Sprawca najpierw odbiera życie swojej ofierze a później sobie - dodaje Wojciech Jabłoński:

- Część tej sytuacji zdarzyła się na zewnątrz z bloku, a ten tragiczny finał mamy już niestety w jednej z klatek schodowych, ale jest jeszcze za wcześnie, żeby mówić o dokładnie o przebiegu tego całego zdarzenia. 

"Gonił ją i zastrzelił"

Jak mówili nam świadkowie, o poranku kobieta z krzykiem biegła do jednego z budynków. Ścigający ją mężczyzna oddał w jej kierunku strzały, które okazały się śmiertelne, po czym popełnił samobójstwo:

- To o szóstej rano się działo. Gonił ją i zastrzelił. Później sam siebie.

Na razie nie wiadomo, jakie relacje łączyły kobietę i mężczyznę. Ustalono już, że nie byli małżeństwem. Byli jednak parą. Na miejscu pracuje prokurator oraz grupa dochodzeniowo-śledcza.

Na temat strzelaniny we Wrocławiu Mateusz Florczyk, reporter Radia Wrocław, mówił więcej w popołudniowym programie Para dla Dolnego Śląska:

1.0x
00:00
00:00

Sprawdź: "Nie dam się zastraszyć". Podpalenie i wybite szyby u sołtys Starej Morawy. Chodzi o zbiorniki przeciwpowodziowe?

Zdjęcia

Komentarze (34)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~mpi 2025-05-14 20:17:48 z adresu IP: (46.205.xxx.xxx)
rano jem parowki przed robota i slysze strzaly. sasiadka dzwoni i mowi ze leza dwa trupy na klatce. szok
~aaa 2025-05-14 14:54:19 z adresu IP: (162.10.xxx.xxx)
istnieje, ale w tym wypadku to nie trafione bardzo. Tu mielismy zabójstwo suicydalne i tak powinno zostac to nazwane przez policję...
~Net 2025-05-13 22:36:16 z adresu IP: (94.254.xxx.xxx)
Nie istnieje coś takiego jak ',smobójstwo rozszerzone'. Jest mrderstwo a po nim smobójstwo. Mrdrstwo to tragedia. Niewinna osoba straciła życie. Smobójstwo sprawcy to akurat marna pociecha. Bo śmieci się same wyniosły ale za późno.
~Bambi 2025-05-13 19:43:50 z adresu IP: (2a00:f41:7050:c4f:2b8b:x:x:x)
Ale o którą część Stabłowic chodzi ? Ja.mieszkam tu parę ładnych lat i jest spokój.
~Aaa 2025-05-13 20:47:54 z adresu IP: (217.97.xxx.xxx)
~Bogdan 2025-05-13 19:23:27 z adresu IP: (37.248.xxx.xxx)
To nie była strzelanina, strasznie nadużywane określenie, byle tylko straszyć
~Noo 2025-05-13 15:00:37 z adresu IP: (2a00:f41:70b0:9a56:75e2:x:x:x)
Kobieta oraz mężczyzna byli Polakami.
~służby tuska 2025-05-13 14:52:31 z adresu IP: (178.42.xxx.xxx)
wiek to podali, ale pochodzenie to już nie xd trzaśnięci jesteście
~Wyciszenie 2025-05-13 18:33:43 z adresu IP: (91.150.xxx.xxx)
Może ktoś z konfederacji jak ten z uniwersytetu warszawskiego, więc sporawe chcą wyciszyć.
~stablo 2025-05-13 15:48:25 z adresu IP: (162.10.xxx.xxx)
Polacy, jak większośc awanturujących sie na Stabłowicach...
~Więcej broni 2025-05-13 13:41:55 z adresu IP: (2a02:a318:40e9:6d80:3804:x:x:x)
Trzeba dać ludziom więcej broni. Takie zdarzenia będą częstsze.
~mapo 2025-05-13 11:28:43 z adresu IP: (37.30.xxx.xxx)
Dobrze. Ze o tym piszesz, bo wkurza mnie od rana uzywanie tego terminu dla opisania tej sytuacji
~Były 2025-05-14 11:38:07 z adresu IP: (2a01:112f:400a:9400:e805:x:x:x)
Przecież to Radio Wrocław. Tylko same gościnie, naukowczynie, psycholożki, mikrobiolożki i strzelaniny. Kiedyś słuchałem tego radia, ale od momentu feminatyzowania słuchaczy, odpuściłem
~tymik 2025-05-13 10:53:16 z adresu IP: (91.123.xxx.xxx)
termin „rozszerzone samobójstwo” dotyczy sytuacji, w których ktoś morduje osobę od siebie zależną, obawiając się, że sama sobie nie poradzi – używamy go przede wszystkim w odniesieniu do dzieciobójstwa i zabójstw osób z poważnymi niepełnosprawnościami czy przewlekle chorych, po których sprawca lub sprawczyni odbiera sobie życie. Morderstwa dokonane przez partnerów (rzadziej partnerki), po których następuje samobójstwo oprawcy, nazywamy „zabójstwami suicydalnymi”. Opisywanie ich jako „rozszerzonych samobójstw” to wymazywanie ofiar, którymi w tych przypadkach najczęściej są kobiety, poprzez przenoszenie uwagi na samobójstwo mordercy. Choć może warto byłoby się zastanowić, czy nie powinniśmy całkowicie odejść od skupiania się na samobójstwach sprawców – w końcu morderstwo to morderstwo, nawet jeśli osoba, która go dokonuje, kieruje się litością. Mówienie o „rozszerzonym samobójstwie” co do zasady odbiera podmiotowość ofiarom.
~Goebels 2025-05-13 09:50:56 z adresu IP: (91.90.xxx.xxx)
Dlaczego teraz PRW nie wyłącza komentarzy?.
~Były mieszkaniec 2025-05-13 09:03:49 z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Mieszkalem tam dwa lata i szybko się wyprowadzenilem jak zauwazylem co się dzieje na osiedlu. Często wyłamane drzwi wejściowe do klatki, wybita szyba w sklepiku osiedlowym, wieczne awantury w klatce. Prosiłem kilkanaście razy o monitorowanie osiedla jakieś patrole policji w lesnicy. Odbiło się tylko cisza jak kamień w wodę. Teraz doszło do nieszczęścia a może nawet morderstwa, może w końcu policja zrobi ukłon w stronę stablowic i zadba o bezpieczeństwo mieszkańców.
~stablo 2025-05-13 15:35:35 z adresu IP: (162.10.xxx.xxx)
to osiedle monitorowane, jak większośc nowych tam powstałych. Poza tym Stabłowice to jest spokojna "wieś" dopiero jak bloki pobudowali i wprowadziła sie ludnośc z centrum to sie przestępczośc zwiększyła i to też nie na całym ich obszarze. I wbrew temu, co zaraz zacznie być tu pisane, większośc tych awantur powodują Polacy.
~Ttt 2025-05-13 09:31:12 z adresu IP: (188.121.xxx.xxx)
Mieszkam tu kilkanaście lat i jest to spokojne osiedle, a kradzieży i patologii jest dużo mniej niż na osiedlach bliżej centrum.
~Anna 2025-05-13 08:59:12 z adresu IP: (2a00:f41:70e0:59c4:7846:x:x:x)
Zabójstwo i samobójstwo to nie jest rozszerzone samobójstwo. Proszę o sprostowanie.
~wowka54r. 2025-05-14 19:40:54 z adresu IP: (86.143.xxx.xxx)
@aaa No to Cię zaskoczę. Bogdan założyciel krakowskiego archiwum X zabójcę że Zgorzelca nazwał zabójcą seryjnym ( opieram się na podcaście z YT) ,a uśmiercił się z powodu strachu przed odpowiedzialnością. Dla mnie ten gościu to wyjątkowe bydle. W tej sprawie też zabójca tchórz - sorry nie nazywaj goovna perfumerią. Pamiętam jak wysoki sąd zwrócił mi uwagę, że nie wolno złodzieja nazywać złodziejem! O tempora o mores!
~aaa 2025-05-14 14:51:39 z adresu IP: (162.10.xxx.xxx)
@wowka54 jesli chodzi o stabłowice to zabójstwo suicydalne. Jesli chodzi o sprawę ze Zgorzelca, to zabójstwo oraz samobójstwo rozszerzone. Dlaczego policjanci wszystko podciągają pod jedno to już nie do mnie pytanie....
~wowka54r. 2025-05-14 12:07:09 z adresu IP: (2a00:23c8:2da8:2101:2853:x:x:x)
@aaa Domyślam się,że policmajster powiedział, że to rozszerzone samobójstwo. Na innych portalach piszą, że kobieta uciekała przed nim. Właśnie jak go nazwiesz? Samobójca czy zabójca? Zgorzelec kilka lat temu, gościu zabija żonę tłuczkiem do mięsa. W domu jest czworo(lub troje) dzieci. Dzieci zabiera do suva KIA i rozpędza auto do 160 km/h. Pędzi drogą na Bogatynię ,wybiera tzw. TIRa . Pięć trupów na miejscu. Policmajster nazywają to rozszerzonym samobójstwem logika zabójstwem seryjnym bo ofiar więcej niż trzy. Ogólnie w obecnej polszczyźnie nadużywane są pewne słowa i zwroty! Teraz już nie ma w Polsce aktorów tylko same gwiazdy!
~aaa 2025-05-14 10:19:14 z adresu IP: (162.10.xxx.xxx)
przecież to sa słowa policjanta
~wowka54r. 2025-05-13 10:37:04 z adresu IP: (86.143.xxx.xxx)
@Do Anna Wikipedia to nie wyrocznia! Samobójstwo rozszerzone oczywiście istnieje ale w określonych warunkach. To jest wtedy kiedy co najmniej dwie osoby podejmują decyzję i obie w tym samym czasie popełnią samobójstwo. Np. skok z dużej wysokości , na Morskim Oku we Wrocławiu mieliśmy utopienie itp. Jeśli kogoś wkurzy Pusia i on tą Pusię odstrzeli a później że strachu przed więzieniem odstrzeli siebie to mamy zabójstwo z samobójstwem. Jest od groma takich incydentów na siłę podciąganych pod samobójstwo rozszerzone. Na siłę.
~Do Anna 2025-05-13 09:51:09 z adresu IP: (37.30.xxx.xxx)
Samobójstwo rozszerzone – to zachowanie złożone z zabójstwa (lub zabójstw) oraz samobójstwa. Wikipedia.
~RRRR 2025-05-13 08:48:46 z adresu IP: (195.164.xxx.xxx)
Stabłowice to dzielnica zapomniana przez policję i straż miejską... Prosiliśmy komendę na Leśnicy, prosiliśmy radnych i nic. Kradzieże, włamania, napastowania, ataki itd to standard w tamtym rejonie. Po 10 latach mieszkania tam udało się przeprowadzić z dala od tego pięknego, zielonego i patologicznego miejsca. od 3 miesięcy żyje mi się spokojnie :)
~MieszkaniecArbuzowej 2025-05-13 21:37:55 z adresu IP: (80.68.xxx.xxx)
Wybralem stablowice bo to najspokojniejsze miejsce jakie znam we wro. Takie mini miasteczko w duzym miescie.
~stablo 2025-05-13 15:38:50 z adresu IP: (162.10.xxx.xxx)
To pomyśl, co maja powiedzieć rodowici mieszkańcy starych i kolorowych stabłowic, którzy przeżyli szok po wybudowaniu nowego osiedla (to, co opisujesz to właśnie tej części dotyczy). Wcześniej tam nawet awantur nie było....
~Stabłowiczanka 2025-05-13 15:36:32 z adresu IP: (31.0.xxx.xxx)
Nie zgadzam się z tym opisem. Przynajmniej w części Stablowic gdzie mieszkam i gdzie było to zdarzenie jest bardzo spokojnie. Mieszkam ponad 10 lat więc wiem.
~Vatras 2025-05-13 10:23:24 z adresu IP: (31.11.xxx.xxx)
Bezi szef B)
~bezimienny 2025-05-13 08:59:05 z adresu IP: (213.241.xxx.xxx)
jedna bestia mniej
~Szefu 2025-05-13 08:40:39 z adresu IP: (82.139.xxx.xxx)
Czy strzelanina z dwiema ofiarami, może nie być "zdarzeniem o charakterze kryminalnym"?Charakter rozrywkowy raczej bym wykluczył.
~Wacek 2025-05-13 08:39:55 z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
13 dzisiaj wiec nic nie dziwi
~Oppdal 2025-05-13 08:59:41 z adresu IP: (46.174.xxx.xxx)