Interpelacja Marty Stożek do ministra Siemoniaka. Chodzi o interwencję policji przy eksmisji pani Wiktorii

Interpelacja Marty Stożek po głośnej eksmisji we Wrocławiu. Fot. Piotr Kaźmierczak/Radosław Bugajski
28 maja podczas komorniczej eksmisji 65-letniej Wiktorii Woźniak z jej mieszkania we Wrocławiu policja użyła środków przymusu bezpośredniego wobec pokojowo blokujących dostęp do mieszkania aktywistów. Jeden z nich ma złamane żebro i uszkodzony kręgosłup. Posłanka Marta Stożek w swojej interpelacji do ministra Tomasza Siemoniaka zwraca uwagę na nieproporcjonalną do sytuacji reakcję funkcjonariuszy. W szczególności chodzi o zastosowanie gazu obezwładniającego w zamkniętym pomieszczeniu i brutalność przy wynoszeniu aktywistów poza klatkę.
Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji ma 21 dni na odpowiedź na poselską interpelację.
Tak wyglądała interwencja policji podczas eksmisji pani Wiktorii:
Pisaliśmy więcej o tej sprawie:
-
Eksmisja emerytki z Wrocławia. Pani Wiktoria płaciła za mieszkanie przez 30 lat, teraz może trafić na bruk
-
Eksmisja emerytki z Wrocławia. Pani Wiktoria otrzyma większy lokal zastępczy? Poprzedni miał... 11 metrów
-
"Policja atakuje, Wrocław protestuje". Echa interwencji mundurowych przy eksmisji emerytki. Mamy odpowiedź służb
Komentarze (6)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz
regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Stanisław
2025-06-16 13:11:35 z adresu IP: (2a00:f41:70ec:29aa:d7e6:x:x:x)
Odpowiedz
Posłanka nic nie zmieni. Zmienić coś możemy tylko my, ludzie, którzy możemy być bardzo silni, jeśli skupimy się na łączeniu w grupy wzajemnej pomocy.
Polityczny cyrk to inna bajka i nie ma powodu by w to brnąć.
zgłoś do moderacji
~Neftyda
2025-06-11 21:14:21 z adresu IP: (195.22.xxx.xxx)
Ludziska kochane!!!Takie prawo ustalił pan władca z pisu...Czego się czepiacie koalicjanci???
~Plll
2025-06-11 19:53:30 z adresu IP: (2a02:a318:40e9:6d80:8d26:x:x:x)
Jest wyrok sądu, więc policja jako asysta musi być. Pewnie jakiś sędzia z powołania PiSu wydał wyrok. Inny sędzie z PiSu też przyklepie.
~Jakub Nowak
2025-06-11 19:21:22 z adresu IP: (2a02:a319:80ff:f700:b4d0:x:x:x)
Polecam zapoznać się z pełną treścią tej interpelacji: martastozek. pl/aktualnosci/interpelacja-w-sprawie-stosowania-srodkow-przymusu-bezposredniego-oraz-odpowiedzialnosci-funkcjonariuszy-sluzb-mundurowych-na-przykladzie-uzycia-gazu-przez-funkcjonariuszy-policji-wobec-pokojowo-protestujacych-aktywistow-w-trakcie-interwencji-eksmisyjnej
~A ku ku
2025-06-11 16:41:44 z adresu IP: (2a02:a317:e39c:7080:9b65:x:x:x)
Świat zadrżał , tym razem zamiast na wakacje Pani poseł wzięła pióro do ręki i jak demiurg stworzyła pismo, wampum , który zmienił wszystko . Echo niesie magię słów , litery mkną w stronę komornika niby pociski . Kuuuurtyna krzyczy kierownik cyrku a Pinokio rży jak osioł wraz z inną młodzieżą nie chodząca na zajęcia z prawa.
~towarzyszka Stożek
2025-06-11 16:21:45 z adresu IP: (37.30.xxx.xxx)
chyba nie wie, że kiedy jest wyrok sądu i komornik ma obowiązek go wykonać, to zadaniem Policji jest zabezpieczenie tej egzekucji. A jak towarzysze chcieli pomóc, to trzeba się było zainteresować losem mieszkanki Wrocławia wcześniej a nie na etapie egzekucji.
Zobacz także
Popularne
Reklama
Polecamy

