Regionalne Mistrzostwa Ratownictwa Medycznego. Prawie 100 osób uczestniczyło w rywalizacji w stolicy Karkonoszy
Prawie 100 osób z przeszło 30 zespołów medycznych z całego kraju stanęło do rywalizacji w Regionalnych Mistrzostwach Ratownictwa Medycznego „Karkonosze 2025”, które odbywały się w Jeleniej Górze i na terenie Powiatu Karkonoskiego. Tegoroczne zmagania pokazały, że ratownictwo to nie tylko wiedza i umiejętności, ale również współpraca, determinacja i szybkie podejmowanie decyzji pod presją czasu:
- Przygotowaliśmy 5 zadań, w różnych miejscach. Były związane przede wszystkim ze współpracą z innymi służbami. Był ogień, była i woda, była straż pożarna. To też były zadania, z którymi na co dzień się spotykamy, a nie wymyślone przez kogoś, kto nigdy się tym nie zajmował. - mówi rzecznik prasowy pogotowia w Jeleniej Górze, Piotr Bednarek.
- Możemy przećwiczyć w warunkach symulowanych wysokie umiejętności i procedury, które tak na prawdę mogą nas spotkać każdego dnia na dyżurze, ale przy tym jest też świetna zabawa dla zespołów. - dodaje Michał Kańtoch, ratownik medyczny z Sosnowca.
Wyniki zmagań zespołów poznamy dziś po południu. Wręczenie nagród odbędzie się na Placu Ratuszowym w Jeleniej Górze, a przed tym wielka parada karetek ze Szklarskiej Poręby, która oficjalnie zakończy mistrzostwa.
Przeczytaj: Koralowce, wypchana kobra, podejrzane chemikalia... Co możemy zabrać ze sobą wracając z zagranicznych wakacji?
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.


