"Była wspaniałą poetką". Ostatnia droga Urszuli Kozioł. Artystka spoczęła na cmentarzu św. Wawrzyńca
Poetka Urszula Kozioł spoczęła dziś na cmentarzu św. Wawrzyńca we Wrocławiu. O śmierci artyści informowaliśmy na portalu Radia Wocław. W ostatniej drodze towarzyszyła jej rodzina, przyjaciele, ludzie kultury i sztuki oraz mieszkańcy miasta. Wśród nich był literaturoznawca, historyk literatury polskiej, teatrolog prof. Janusz Degler:
- Trudno uwierzyć mi że nie ma Urszuli, że nie będziemy się widywać, rozmawiać, dzielić się wrażeniami z lektury. Przez wiele lat było to takim naszym stałym rytuałem. No ale, cóż dożyła pięknego wieku i pozostanie na zawsze w naszej pamięci.
Ważne: Samochód zderzył się z tramwajem. Ten wypadł z torów i wpadł w słup trakcyjny. Utrudnienia mogą potrwać do jutra! [ZDJĘCIA]
Urszula Kozioł była laureatką wielu nagród, wśród nich Nagrody im. Kościelskich, Ministra Kultury, Miasta Wrocławia i Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej Silesius. Jej ostatni tom poetycki „Raptularz” został uhonorowany Nagrodą Literacką Nike w 2024 roku. Do wielbicieli poezji należy m.in prof. Stanisław Kortyka, poeta oraz profesor malarstwa:
- Przede wszystkim była wspaniałą poetką, znałem ja od studiów od kiedy była opiekunką naszego koła młodych przy związku literatów. Bardzo mile ją wspominam, bardzo mile. Pozostanie w mojej pamięci na zawsze.
Poetka zmarła 20 lipca 2025 r. w wieku 94 lat.
Przeczytaj: Aż 47 osób z zarzutami. Wśród podejrzanych były dziennikarz TVN i były Komendant Główny Policji
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.


