Sutryk zapowiada kroki prawne wobec posła Tuduja. Chodzi o pomówienia w mediach społecznościowych

Przed tygodniem polityk opublikował w swoich mediach społecznościowych film, w którym stwierdził, że odwiedzili go "emisariusze" prezydenta Wrocławia, którzy zaoferowali posady w urzędzie i miejskich spółkach w zamian za wycofanie poparcia inicjatywy referendalnej. Prezydent Sutryk powiedział na naszej antenie, że mimo właściwej dla samorządowca dużej odporności na ciosy krytyków zdecydował się dochodzić sprawiedliwości w sądzie:
- Złożyłem powództwo cywilne i oczekuję zaprzestania podawania tych nieprawdziwych informacji. Mam nadzieję, że pan poseł Tuduj, który będąc parlamentarzystą korzysta jednocześnie z immunitetu, nie będzie się za tym immunitetem chował. Ja się nie chowam ani przed prokuratorom, ani sądami, ani obywatelami.
Już wcześniej magistrat dementował oskarżenia. Określał je jako pomówienia i insynuacje. Urzędnicy już przed tygodniem zapowiadali, że nie wykluczają kroków prawnych wobec posła Krzysztofa Tuduja.
Przeczytaj więcej: Próba korupcji we Wrocławiu? Poseł Konfederacji rzuca poważne oskarżenia w stronę Jacka Sutryka. Miasto odpowiada: To bzdura
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.

