Wielka hałda kostki brukowej pod Sky Tower. Trwa układanie w wyznaczonych miejscach na Powstańców Śląskich [WIDEO] - Radio Wrocław

Wielka hałda kostki brukowej pod Sky Tower. Trwa układanie w wyznaczonych miejscach na Powstańców Śląskich [WIDEO]

Dawid Podsiadło
Dawid Podsiadło
| 7 miesiecy temu, 2025-11-19, 10:19
Wielka hałda kostki brukowej pod Sky Tower. Trwa układanie w wyznaczonych miejscach na Powstańców Śląskich [WIDEO] - Kostka brukowa wraca na ulicę Powstańców Śląskich.
Kostka brukowa wraca na ulicę Powstańców Śląskich.
Fot. Łukasz Januszewski

Przy Sky Tower na Powstańców Śląskich zaskoczenie wrocławian wzbudziła wielka hałda kostki brukowej. Wcześniej ta nawierzchnia była w tym miejscu koszmarem kierowców, którzy po wielu latach doczekali się upragnionego remontu. Tymczasem... kostka jest ponownie układana tuż obok nowej jezdni, która będzie wykonana z asfaltobetonu.

Jak informuje nas Tomasz Sikora z Biura Prasowego Urzędu Miejskiego Wrocławia, hałda znajdująca się obok Sky Tower to kostka brukowa zdemontowana z ulicy Powstańców Śląskich. Trafi ona do ZDiUM-u i - jak wcześniej informowano - będzie wykorzystywana przy innych inwestycjach.

Obok dwóch pasów ruchu na ulicy Powstańców Śląskich - tak jak wcześniej - znajdzie się pas z miejscami postojowymi, którego nawierzchnia jest obecnie układana z kostki brukowej. Ponowne wykorzystanie kostki brukowej w tym miejscu jest związane z decyzją Dolnośląskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.

Zobaczcie, jak obecnie wygląda sytuacja na ulicy Powstańców Śląskich:

 

Do naszego materiału w komentarzu odniósł się także Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta we Wrocławiu:

Dziękujemy za zainteresowanie jedną z ważniejszych miejskich inwestycji, którą mamy przyjemność nadzorować. Oto kilka słów wyjaśnienia:

Kamienna kostka z ul. Powstańców Śląskich nigdy w całości nie zniknęła. Ta hałda nie "pojawiła się" na zapleczu, lecz leży tam od początku robót. Jest to logiczne i ekonomiczne rozwiązanie, ponieważ część kostki po oczyszczeniu trafia z powrotem na drogę w postaci rolek (ścieków) czy nawierzchni zatok.

Ubiegniemy kolejne zaskoczenie i przypomnimy, że również kamienne krawężniki, jeśli są nieuszkodzone, nie opuszczają placu budowy. Po oczyszczeniu zostają ponownie wbudowane.

Pasy ruchu będą mieć nawierzchnię bitumiczną.

Sprawdź: To już pewne - tędy pojedzie tramwaj na Klecinę. Jest też bardzo ważna informacja dla kierowców


Komentarze (6)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Andrzejek 2025-11-19 19:27:31 z adresu IP: (91.239.xxx.xxx)
Ja tam sie zbytnio nie znam, ale pod kostkę jak i pod płytkę chyba dajemy piasek prawda ?
~~~Pas 2025-11-20 12:06:31 z adresu IP: (83.168.xxx.xxx)
Popatrz na ułożoną kostkę na zatoczkach autobusów MPK - obraz zgrozy i zagrożenia dla pasażerów
~Brukarz 2025-11-19 19:18:29 z adresu IP: (2a02:a319:a0a7:3400:70f3:x:x:x)
Czy już ogłoszono przetarg na remont nawierzchni, która będzie wykonana z kostki?
~BratPit 2025-11-19 16:16:15 z adresu IP: (78.11.xxx.xxx)
Nie ma szans na ułożenie kostki tak, jak sto lat temu. Niewątpliwie miejsca parkingowe z kostki są lepszą opcja niż asfalt, bo się tak nie będzie się kostka tak degradowała w upały, jak asfalt- patrz stary asfalt przed sygnalizorami śwetlnymi na Powst Śl. /Hallera od strony centrum
~~~Kos 2025-11-19 13:03:08 z adresu IP: (83.168.xxx.xxx)
Ale już tak nie ułożą jej jak 100 lat temu. Niestety nie ma fachowców i oryginalnej kostki - równo wyszlifowanej
~miki 2025-11-19 10:35:41 z adresu IP: (194.9.xxx.xxx)
Ale jakie fizycznie będzie jej przeznaczenie? miejsca parkingowe, zatoka autobusowa, czy jezdnia? bo tego zabrakło w artykule a ludzie nie mają dostepu dokumentacji projektowej.... a może ścieżka dla rowerów - to byłyby dopiero jaja :)