Abonament na parking jednak w starej cenie? Zmiana decyzji po "ponownej analizie uchwały" - Radio Wrocław

Abonament na parking jednak w starej cenie? Zmiana decyzji po "ponownej analizie uchwały"

Wojciech Klich
Wojciech Klich
| 8 miesiecy temu, 2025-11-29, 13:42
Abonament na parking jednak w starej cenie? Zmiana decyzji po "ponownej analizie uchwały" - Do końca roku kierowcy kupią abonament po starej cenie.
Do końca roku kierowcy kupią abonament po starej cenie.
Fot. RW

Jak czytamy w komunikacie od ZDiUM-u: "Mieszkańcy Wrocławia mogą do końca grudnia 2025 r. kupić abonamenty parkingowe na 2026 r. według dotychczasowych zasad i po obecnych, niższych cenach. Nowe zasady i nowe stawki zaczną obowiązywać dopiero dla abonamentów kupionych od 1 stycznia 2026 r.". 

To zmiana decyzji, bo jeszcze kilka tygodni temu urzędnicy wydawali abonamenty parkingowe z maksymalną datą ważności do końca stycznia 2026 roku. O tej sprawie pisaliśmy wcześniej na naszej stronie.

Z czego wynika ta zmiana? Prawdopodobnie między innymi z medialnego zamieszania wokół tej decyzji. Ale w komunikacie ZDiUM pisze jednak o "ponownej analizie lipcowej uchwały Rady Miasta". Według urzędników w tym dokumencie pominięto zapis o okresie przejściowym, w którym miała być ograniczona sprzedaż abonamentów po starych cenach.

ZDiUM jednocześnie informuje, żeby nie odkładać zakupu nowego abonamentu na ostatnią chwilę. 31 grudnia będzie dniem inwentaryzacji i urzędnicy nie będą wydawać abonamentów ani stacjonarnie ani zdalnie.

ZOBACZ TEŻ: Awantura w autobusie. Pasażer kopał w kabinę i wyzywał kierowcę. Jest komentarz MPK [WIDEO]


Komentarze (1)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Frru 2025-11-29 15:21:30 z adresu IP: (83.4.xxx.xxx)
Czyli działanie na szkodę społeczeństwa? Poproszę o nazwisko osoby, które dała polecenie urzędnikom na nie wydawanie pozwolenia na zakup po starej cenie.