Kolejne utrudnienia na Tarnogaju. Tramwaj nr 8 znika na dwa miesiące - Radio Wrocław

Kolejne utrudnienia na Tarnogaju. Tramwaj nr 8 znika na dwa miesiące

Piotr Kaźmierczak
Piotr Kaźmierczak
| 5 miesiecy temu, 2026-02-20, 09:30
Kolejne utrudnienia na Tarnogaju. Tramwaj nr 8 znika na dwa miesiące -  Ciągłe remonty odstraszają od komunikacji zbiorowej na Tarnogaju
Ciągłe remonty odstraszają od komunikacji zbiorowej na Tarnogaju
fot. MPK/Radio Wrocław

Tramwaje nie jeździły na wrocławski Tarnogaj przez pół roku z powodu przebudowy ulicy Bardzkiej. Minęły dwa miesiące, a mieszkańcy tego osiedla znowu muszą pożegnać się m.in. z tramwajem nr 8. Od soboty remontowane będzie torowisko na Glinianej, co wymusza kolejne zmiany w kursach komunikacji miejskiej. Przewodniczący Rady Osiedla Tarnogaj Krzysztof Mazurkiewicz zwraca uwagę, że ciągłe zmiany odstraszają od komunikacji zbiorowej:

- To znowu powoduje, że ta komunikacja miejska, która ma obsługiwać mieszkańców jest wadliwa. A w momencie, kiedy ona jest wadliwa, kiedy jest ona niepunktualna, taka szarpana, ludzie przesiadają się po prostu na komunikację samochodową. I później, jak już się przyzwyczajają, to już z niej nie rezygnują.

MPK uruchomi zastępczą linię autobusową, ale jak zauważa Mazurkiewicz, na mieszkańców czeka wiele przesiadek:

- Autobus 708, który będzie zastępował linię 8, nie będzie w 100 % jej odzwierciedlał. Nie pojedzie na pętlę Tarnogaj i ludzie będą musieli się po prostu przesiąść po raz kolejny, żeby dojechać do domów. Czyli z bezpośredniego połączenia, czasem będą potrzebowali dwóch przesiadek.

Wrocławskie MPK zapewnia jednak, że zadbało o mieszkańców Tarnogaju i proponuje im przesiadki na przystankach Bardzka, Morwowa i przy Dworcu Głównym. Remont szyn przy skrzyżowaniu Glinianej i Borowskiej ma potrwać do kwietnia.

Przeczytaj także: „Don Quichotte” we Wrocławiu. Klasyka jako ostrzeżenie dla współczesnych czasów


Komentarze (2)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Tomisan 2026-02-23 16:14:20 z adresu IP: (217.97.xxx.xxx)
Gluniana powinna być dawno uratowana, zniszczona przez fantastyczny zakup Skodzinek...
~Ada 2026-02-20 10:05:35 z adresu IP: (213.195.xxx.xxx)
A Bardzka dalej nie jest wyremontowana a sam remont to Wielki Skandal!