Ruszyło ważne połączenie dla mieszkańców Lwówka Śląskiego. Łatwiej dojadą do Wrocławia

Mieszkańcy Lwówka Śląskiego w końcu mogą podróżować do Bolesławca i dalej. Pojawiła się linia autobusowa, która trzy razy dziennie wozi pasażerów. Powiaty bolesławiecki, lwówecki i gmina Lwówek Śląski wzięły na siebie koszty nowego połączenia. Mieszkańcy dzięki temu mówią o możliwości dojechania do stolicy Dolnego Śląska:
- Jest tak, że można z Wrocławia wrócić pociągiem i autobusem do Lwówka.
- To są tylko trzy autobusy o trzech godzinach? (pyt. red.)
- Nieważne, ale są popołudniu i można wrócić, bo w tamtą stronę szybciej się można było dostać. Nie było czym wrócić z Wrocławia.
- Nie było, 17:00 i koniec, nic nie było.
Sprawdź: Od 10 lat zabiegają o odbudowę wieży widokowej na Górze Jana. Samorządowcy: Były inne priorytety
Połączenie autobusowe Lwówek Śląski – Bolesławiec ma funkcjonować do 2026 roku. Później władze powiatu mogą się zwrócić o kolejne środki z Urzędu Wojewódzkiego. Z kolei Dawid Kobiałka, burmistrz Lwówka Śląskiego, informuje o dofinansowaniu z Urzędu Wojewódzkiego kolejnych połączeń w gminie:
- To pozwala nam na zapewnienie autobusów, zarówno na wakacje, jak i ferie, do każdej wsi co najmniej raz w tygodniu.
Jednak nie wszyscy są zadowoleni:
- My, jako mieszkańcy Mirska, należymy do powiatu lwóweckiego, więc wszystkie sprawy załatwiamy tutaj. Ciężko jest przyjechać, a później, jak się już przyjedzie, to ciężko się stąd wydostać.
- Ja jestem z Gryfowa i też dojazdów nie ma. Siedzi się dwie godziny na przystanku i czeka na kolejne połączenie.
Do Lwówka Śląskiego ma również wrócić kolej, ale najszybszy termin dojechania pociągu z Jerzmanic-Zdroju czy Jeleniej Góry to 2028 rok.
W regionie: „Droga wstydu” idzie do remontu. Mieszkańcy muszą jeździć po niej slalomem
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.

