Szpital Psychiatryczny w Złotoryi... właśnie przestaje istnieć. Na szczęście tylko na papierze

Szpital Psychiatryczny w Złotoryi... właśnie przestaje istnieć. Na szczęście tylko formalnie. W czwartek (25 czerwca) decyzją sądu został wykreślony z rejestru podmiotów prawnych. Ma to związek z włączeniem placówki w struktury Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy. - Na tym mariażu zyskają zarówno pacjenci, jak i załogi - podkreśla Maciej Leszkowicz, dyrektor legnickiego ośrodka:
- Żadne zwolnienia personelu białego nie są przewidziane. W perspektywie wieloletniej może nie tyle oszczędności, ale możliwość rozwoju i pozyskania, zwiększenia finansowania świadczeń - niebagatelna. Liczona w kilkudziesięciu milionach złotych.
W regionie: Ostatnie krople wody znikają z Jeziora Pilchowickiego. Niesamowite widoki! [GALERIA]
"To łączenie ma bardzo głęboki sens"
Decyzja sądu uprawomocni się w najbliższy czwartek - 2 lipca. W okresie przejściowym zmiany prawne w żaden sposób nie ograniczają sposobu obsługi pacjentów. Jarosław Rabczenko, członek zarządu naszego województwa, uważa, że efekty takiej optymalizacji zobaczymy w ciągu najbliższych tygodni:
- Zarówno dla pacjentów, dla personelu, ale też dla ogólnej dostępności usług to łączenie ma bardzo głęboki sens. Nawet nie chodzi tylko i wyłącznie o kwestie finansów. Wielu pacjentów szpitali psychiatrycznych bardzo często też wymaga interwencji wielospecjalistycznych. W ramach jednego organizmu dużo łatwiej jest im to zabezpieczyć.
Połączenie szpitali ma jeszcze jeden ważny aspekt - obie załogi będą od początku tworzyły powstające właśnie w Legnicy Centrum Zdrowia Psychicznego dla Dorosłych.
Polecamy: Nasze Radio było w Wałbrzychu. Nadawaliśmy na żywo sprzed ratusza. Sprawdźcie relację z naszego wyjazdu
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.

