DRJ: Święto Papieru w Dusznikach Zdroju

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2014-07-23 06:35 | Zmodyfikowano: 2014-07-26 13:00
A|A|A

fot Karol Czapski (Radio Wrocław)

XVII-wieczny młyn papierniczy przyciąga i młodszych i starszych. Wyjątkowość spotkań polega na tym, że pracownicy muzeum czynią je przystępnym dla wszystkich. Poprzez zabawę i samodzielny udział w warsztatach odwiedzający czują się wyjątkowo.

Podczas warsztatów każdy może samodzielnie wyczerpać kartkę papieru lub zabarwić ją historycznymi metodami. W XIV edycji Święta Papieru można wziąć udział w zajęciach origami, kaligrafii, badaniu właściwości papieru przy użyciu urządzeń metrologicznych, układaniu papierowych kompozycji, pokazach technik graficznych, quillingu, papierowej wikliny.

Dla bardziej odważnych przygotowano konkursy: wiedzy o dusznickiej papierni oraz sportowy. W tym drugim rywalizacja polegała na podnoszeniu papierowej sztangi. Zadanie wydawało się tylko pozornie łatwe. W tym roku sztanga, mimo że z papieru, ważyła kilkadziesiąt kilogramów. Atrakcją Święta Papieru jest też wystawa sztuki papieru "Poszukiwania - rozmowa z liśćmi" Joanny Stokowskiej. Muzeum zaprasza także w niedzielę. Drugi dzień świętowania w Dusznikach-Zdroju od 10 - 18.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama