Imprezy biegowe w regione. Gdzie tym razem starty?

Michał Hamburger | Utworzono: 2014-08-30 11:49 | Zmodyfikowano: 2014-08-30 11:50
A|A|A

31 sierpnia, w niedzielę, biegowa impreza w Wałbrzychu. Odbędzie się 10. Sztafeta Ekiden. W zawodach wezmą udział sztafety złożone z ośmiu zawodników. Każdy z uczestników biegu będzie mieć do pokonania dystans około 1200 metrów. To event dla pracowników Toyoty i firm kooperujących z tym producentem. Oprócz sztafety rozegrane też zostaną biegi dla dzieci. Początek pikniku dla całych rodzin o 10 w fabryce przy Uczniowskiej w Wałbrzychu.

W niedzielę, 31 sierpnia, także XXVI Bieg Piwosza i Kubusia. Zapraszają Kowary Wojków. Miejsce spotkania ustalono przy Ośrodku Wojków, ul. Górna 2. W zawodach może wziąć udział każdy. O 10 rozpoczną się biegi dla dzieci ze szkół podstawowych i gimnazjum, o 13 rozegrany zostanie Bieg Piwosza na dwóch dystansach 5 km i 10 km. Trasa biegu posiada atest PZLA. Wszystko zakończy się około 15 ceremonią nagradzania najlepszych. To wygrania kilka atrakcyjnych nagród m.in. telewizory.

Trzy imprezy czekają na biegaczy z początkiem września. W sobotę, 6 września, w Bolesławcu odbędzie się I edycja Cross Commando. Do pokonania 10 km. Idea biegu to propagowanie zdrowego trybu życia. W zawodach może wciąż udział 300 osób. Biuro zawodów będzie otwarte od 8, start zaplanowano na 10. Zapisy możliwe przed biegiem. Impreza rozegrana zostanie w kilku kategoriach wiekowych.

Konkurencją dla Biegu Cross Commando będzie Bieg Solidarności. Tradycyjna wrocławska impreza już w sobotę 6 września. Będzie to już 24 edycja zmagań. Biegowe spotkanie rozpocznie się już o 9.30 wtedy na starcie pojawią się najmłodsi. Dla nich przygotowano sporo zmagań w zależności od wieku zawodnika. Po rywalizacji młodzików i przedszkolaków do boju ruszą seniorzy. Bieg główny rozpocznie się o 16. Do pokonania trasa 5,2 km. Start przy bramie Hotelu Wodnik na Grobli.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca kwietnia 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.
Reklama