DRJ: Święto Karpia Milickiego

Robert Skrzyński | Utworzono: 2014-09-09 09:13 | Zmodyfikowano: 2014-09-09 09:41
A|A|A

fot. Karol Czapski (Radio Wrocław)

Mieszkańcy Doliny Baryczy mają swoje święto. We wrześniu i październiku odbywają się Dni Karpia a ich kulminacją jest Święto Karpia Milickiego. Milicz był zatem kolejnym odcinkiem Dolnośląskiego Rozkładu Jazdy. Wspólnie z organizatorami i mieszkańcami rozmawialiśmy o hodowli karpia na tych terenach, która swą tradycją sięga XIII wieku. Próbowaliśmy wyśmienitej zupy rybnej, a także innych potraw z karpia.

Święto Karpia rozpoczęło się od zawodów wędkarskich. Później organizatorzy odsłonili specjalne wielkie akwarium, w którym przez cały rok będzie można obserwować ryby żyjące w Dolinie Baryczy. Na najmłodszych czekało wesołe miasteczko, a na tych trochę starszych jarmark produktów lokalnych, liczne koncerty i konkursy. Muzyczną gwiazdą pierwszego dnia była Ania Dąbrowska.

To nie koniec świętowania. W niedzielę kolejne atrakcje. Nie zabraknie pokazów kulinarnych, popisowych dań restauratorów, a także koncertów gwiazd. Do tego zawody sportowe - dziecięcy turniej piłki nożnej a także II Bieg Karpia.

Każdy znajdzie coś dla siebie. Do wyboru będzie także Turniej Nalewek i Turniej Drwali, pokaz kaskaderki konnej, czy też występ baletnic. Później na scenie zaprezentuje się zespół Wilki a na zakończenie organizatorzy przygotowali wielki pokaz sztucznych ogni.

 

 

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama