Kolejne przecieki z Aquaparku

Sylwia Jurgiel | Utworzono: 2014-09-10 07:51 | Zmodyfikowano: 2014-09-10 08:10
A|A|A

Ozonator we wrocławskim aquaparku

Pod koniec sierpnia informowaliśmy, że w wodzie odkryto bakterie, ale zwlekano z ich usunięciem. Teraz znowu zaalarmowali nas pracownicy - w aquaparku od lat nie działa ozonator, mimo, że w oficjalnym przekazie funkcjonuje bez przeszkód. Jak jest naprawdę?

Po awarii jednej z części, nowa nie została kupiona. Udało nam się dotrzeć do pracowników parku wodnego z 2012 roku. O urządzeniu mają tyle do powiedzenia (głos został zmieniony): - Nie, to nie prawda, że urządzenie działa. Od wiosny 2012 urządzenie można powiedzieć, że robi za obiekt muzealny. Zostało całkowicie wyłączone z użytkowania (...)

Tymczasem przedstawiciele aquaparku najpierw w rozmowie z nami zapewniali, że woda w aquaparku jest ozonowana na bieżąco. Wczoraj prezes Krzysztof Hołub mówił już inaczej - to jego nieautoryzowana wypowiedź: - Mamy takie wyniki wody, które nie warunkują, wręcz nie jest potrzebne uruchomienie ozonatora (...) Jeśli jest taka potrzeba, to ozonujemy wodę i to jest informacja prawdziwa (...)

Udało nam się też dowiedzieć, że w marcu aquapark wstąpił do Urzędu Dozoru Technicznego o wyłączenie z eksploatacji urządzeń ciśnieniowych, które dostarczają tlen do ozonatora.

Bez ponownego wniosku o ich przywrócenie urządzenie nie powinno pracować. Ozonowanie wody jest jedną z najbardziej skutecznych metod zabijania bakterii.

W książce eksploatacji aquaparku z lipca tego roku w jednym z załączników widnieje zapis - anulowano ze względu na wyłączenie ozonatora z eksploatacji. Z kolei w marcu aquapark zwrócił się w sprawie ozonatora do Urzędu Dozoru Technicznego. To potwierdza nam kierownik Jan Jantas:

Prezes aquaparku Krzysztof Hołub przyznaje, że tak było, ale nadal zapewnia, że z ozonatorem wszystko jest w porządku. To jego nieautoryzowana wypowiedź:

Dzwoniących do aquaparku klientów pracownicy informują, że woda w np. basenie dziecięcym jest ozonowana. Taka metoda jest jedną z najbardziej skutecznych w walce z bakteriami, ale jest dużo droższa od chlorowania.

Co pływa we wrocławskim aquaparku?
Oprócz tysięcy wrocławian, także groźne bakterie. Tak przynajmniej twierdzili pracownicy. Dyrekcja uspokajała - wszystko jest w najlepszym porządku.

POSŁUCHAJ:"Bakterie śmigają w najlepsze" - mówią pracownicy aquaparku

 

 

 

REKLAMA
Zdjęcia

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Hubert
2018-08-01 16:13:34
z adresu IP: (78.8.xxx.xxx)
Ocena: 0
Zastąpi nowego pracownika
~Hubert
2018-07-31 22:18:32
z adresu IP: (78.8.xxx.xxx)
Ocena: 1
Ile robić kupę w wodzie zanim basenie w aquaparku wrocław najważniejsze jest aquapark wrocław proszę żeby nie sikać w wodzie i kupę nie robić w wodzie nigdzie w basenie w Aquapark wrocław
~Hubert
2018-07-31 22:17:06
z adresu IP: (78.8.xxx.xxx)
Ocena: 0
Jest bardzo dużo rodowane żeby żeby nie sikać w wodzie
~Hubert
2018-07-31 22:02:05
z adresu IP: (78.8.xxx.xxx)
Ocena: 0
A może przeczyścić ten basen bo mnie nie wiem Proszę ty się tam basen
~Hubert
2018-07-31 21:54:05
z adresu IP: (78.8.xxx.xxx)
Ocena: 0
Poproszę coś czy ten basen
~Komentarz został usunięty
2018-07-31 21:53:06
z adresu IP: (78.8.xxx.xxx)
Ocena: 1
Komentarz został usunięty
~ZG 1229 Vampir
2014-09-11 10:55:12
z adresu IP: (78.8.xxx.xxx)
Ocena: 8
Łapska precz od Aquaparku !!!
~Pinokio
2014-09-10 18:35:54
z adresu IP: (188.122.xxx.xxx)
Ocena: -3
A nos kłamczuchowi rośnie i rośnie
~ale o co chodzi
2014-09-10 16:38:18
z adresu IP: (37.31.xxx.xxx)
Ocena: -2
Ależ oczywiście że ozonują tam gdzie jest to potrzebne... czyli w miejscu, z którego pobierane są próbki do badań.
~pomyśl zanim coś powiesz
2014-09-10 16:16:57
z adresu IP: (37.31.xxx.xxx)
Ocena: -9
Szkoda mi teraz tego Pana z dozoru technicznego.... będzie musiał negocjować z bankami zawieszenie spłat swoich kredytów do czasu znalezienia nowej pracy.
~zielona wyspa
2014-09-10 15:58:40
z adresu IP: (37.31.xxx.xxx)
Ocena: 3
Pomyślcie teraz co czeka naszą świętą unie europejską pod skrzydłami Donalda Tuska(oby żył wiecznie).
~Funamowczyk
2014-09-10 14:00:29
z adresu IP: (178.181.xxx.xxx)
Ocena: 2
Piza tym nawiązując do stwierdzenia "lepiej chlorować niż chorować" mam podobne lecz bez rymu "lepiej ozonować niż kłamać"!
~Funamowczyk
2014-09-10 13:57:19
z adresu IP: (178.181.xxx.xxx)
Ocena: 3
Andromeda wyskoczyła chyba z konstelacji Perseusza i zmierza gdzieś w bliżej nieokreślonym kierunku. Ozon nie jest zamiennikiem chloru tylko wspomaga proces uzdatniania wody przez co dezynfekcja jest skuteczniejsza. Ale jak się buja w fwiazdach ro skąd można wiedzieć takie rzeczy
~Andromeda-Gerät
2014-09-10 13:34:50
z adresu IP: (78.8.xxx.xxx)
Ocena: 8
I bardzo dobrze,że nie działa ozonator !! Przy takiej ilości osób odwiedzających aquapark ozonowanie wody nie wystarczyłoby. "Chlor" [ podchloryn sodu ] jest nieporównywalnie silniejszy i skuteczniejszy. Ozon nie dotrze wszędzie [ zwłaszcza do narożników niecki ] i nie zadziała skutecznie. Tu nie chodzi o oszczędność ale o zdrowyy rozsądek - na całym Świecie , nawet w najbogatszych rejonach Niemiec do dziś chloruje się wodę. Stąd właśnie od lat mawiało się " Lepiej chlorować niż chorować ".
~budowlaniec_z_WPW
2014-09-10 12:50:54
z adresu IP: (195.49.xxx.xxx)
Ocena: 8
gdyby aquaparkiem zarządzali Niemcy, których dwór ratuszowy z interesu wykopał, wszystko byłoby tak, jak być powinno. Ale miejskie cwaniaczki kombinują również kosztem higieny.
~Nie odpuścić
2014-09-10 10:43:25
z adresu IP: (62.87.xxx.xxx)
Ocena: -4
Prezes moim zdaniem aż się prosi o proces z Art. 160 kodeksu karnego (narażenie utraty życia lub zdrowia). Dodatkowo rodzice powinni wystąpić zbiorowo przeciw Aquaparkowi o podawanie fałszywej informacji handlowej i domagać się na tej podstawie zwrotów i odszkodowań. Mam nadzieję, że jakaś solidna kancelaria prawnicza wsiądzie panu Hołubowi na kark...
~Bronisław
2014-09-10 09:33:55
z adresu IP: (5.172.xxx.xxx)
Ocena: 1
Czekam na dymisję
~ida
2014-09-10 08:39:43
z adresu IP: (37.248.xxx.xxx)
Ocena: -3
takie pytanie rzecznik mówi o brodziku i jakuzzi a call center o dziecięcej zatoce to w końcu gdzie nie działa - muszą sami się dogadać żeby kłamstwo wiarygodniej brzmiało
~iza
2014-09-10 08:25:04
z adresu IP: (37.31.xxx.xxx)
Ocena: 4
czy ktoś z miasta zajmie się tym w końcu , cała ta sytuacja to jakąś kpina! wszystko dla pieniędzy w tych czasach - a tam z takimi malutkimi bobasami przychodzą...
~ida
2014-09-10 08:18:23
z adresu IP: (37.248.xxx.xxx)
Ocena: -8
jak mogą tak kłamać i biedne mamy z dziećmi. chlopak upad z krzesła jak usłyszał pobór powietrza z hali technologicznej.