Życzenia dla nauczycieli, polityczne dekalogi i wyborcza sensacja w Wałbrzychu

Radio Wrocław | Utworzono: 2014-10-14 16:13 | Zmodyfikowano: 2014-10-14 16:28
A|A|A

Brainardo/Wikimedia Commons

Prokuratura wyjaśni skąd wzięły się nieprawidłowe podpisy z poparciem na listach kandydatów do powiatu komitetu wyborczego Nasz Region z Kamiennej Góry. Zawiadomienie złożyła powiatowa komisja wyborcza. Mimo tych wątpliwości wszystkie listy zostały zarejestrowane, bo była na nich wystarczająca liczba podpisów złożonych w prawidłowy sposób.

Mimo katastrofalnej sytuacji finansowej gminy Głuszyca, o fotel burmistrza ubiegają się cztery osoby. Ze startu w wyborach zrezygnowała dotychczasowa szefowa gminy, Alicja Ogorzelec. Jej miejsce chcą zająć Ewa Dorosz, Roman Głód, Beata Żołnieruk i Monika Bisek-Grąz. Z czwórki kandydatów dwie osoby, to doświadczeni samorządowcy, Roman Głód już w poprzednich wyborach próbował swoich sił. Nowicjuszką jest Monika Bisek-Grąz, która w kampanii chce pokazać dobre strony gminy:

Głuszyca jest jedyną gminą, w której w trakcie kadencji dwukrotnie organizowano referendum w celu odwołania władz. Oba głosowania były nieudane.

Swoje pomysły na Wrocław praktycznie codziennie przedstawiają z kolei kandydaci na gospodarza stolicy regionu. Waldemar Bednarz wspierany przez SLD w oryginalny sposób przedstawił swoje plany nawiązując do 10 przykazań. Kandydat jest m.in. przeciwny organizacji we Wrocławiu Igrzysk World Games w 2017 roku. To jeden z punktów jego dekalogu:

Natomiast kandydatka PiS na prezydenta Wrocławia, Mirosława Stachowiak - Różecka składała dziś życzenia nauczycielom w Dniu Edukacji Narodowej. Jak mówiła Radiu Wrocław wsparcie dla pedagogów, to inwestycja w dzieci:

Tymczasem komisje wyborcze na Dolnym Śląsku nadal sprawdzają listy kandydatów do rad gmin, powiatów i sejmiku województwa. Problemy są m.in. w Jeleniej Górze. Tam komitet miłośników alei Wojska Polskiego, choć zgłosił listy kandydatów w trzech okręgach, to może wcale nie wystartować w wyborach:

Wyborcza sensacja w Wałbrzychu - o mandat radnego powalczyć postanowił 93-letni Tadeusz Skrężyna, który podkreśla, że był jednym z pierwszych osadników, którzy przyjechali do miasta w 1945 roku. Teraz chciałby je zmieniać jako radny. Kandydat senior o swoich szansach na mandat mówi tak:

Tadeusz Skrężyna jest prawdopodobnie najstarszym kandydatem na radnego w Polsce.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama