KGHM Zagłębie Lubin odpadło z Pucharu Polski

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2014-10-15 10:20 | Zmodyfikowano: 2014-10-15 10:23

Zaczęło się fatalnie bo już w 20 minucie Zagłębie musiało odrabiać straty. Po długim wykopie bramkarza, Maciej Górski wygrał rywalizację z obrońcami "Miedziowych" i podał w tempo do Karola Grudniewskiego. Ten mocnym uderzeniem pod poprzeczkę dał prowadzenie Zniczowi.

Niewiele brakowało, a ta dwójka za chwilę ponownie sprawiła by krzywdę drużynie Piotra Stokowca. Tym razem piłkarze zamienili się rolami. W 26 minucie, po dobrze zapowiadającym się kontrataku, Grudniewski zagrywał z boku pola karnego do niepilnowanego Górskiego, ale wrzutka była minimalnie za wysoka i jego kolega z zespołu nie mógł celnie uderzyć.

Zagłębie najgroźniej zaatakowało w samej końcówce pierwszej połowy. W 44 minucie dośrodkowanie Miłosza Przybeckiego, zmarnował jednak Krzysztof Piątek, który spudłował z sześciu metrów.

To co nie udało się przed przerwą, stało się faktem na początku drugiej połowy. W 60 minucie Arkadiusz Jędrych sfaulował w polu karnym Krzysztofa Piątka i sędzia wskazał na jedenastkę. Rzut karny na bramkę, pewnym strzałem w lewy róg zamienił Lubomir Guldan.

Kiedy wydawało się, że "Miedziowi" pójdą za ciosem, to trafienie zadali gospodarze. Dośrodkowanie Marcina Rackiewicza, strzałem głową na gola zamienił Maciej Górski. Była 68 minuta i Znicz prowadził 2:1.

Sytuacja Zagłębia skomplikowała się jeszcze bardziej w 77 minucie, kiedy drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę dostał Jakub Tosik. Co ciekawe, zawodnik gości, obie kartki otrzymał za... dyskusje z sędzią.

Grający w osłabieniu lubinianie nie byli już w stanie odwrócić losów spotkania i przegrali ze Zniczem 1:2. Tym samym Zagłębie zakończyło swój udział w Pucharze Polski na 1/8 finału.

Znicz Pruszków 2-1 Zagłębie Lubin

Gole: Karol Grudniewski 20, Maciej Górski 68 - Ľubomír Guldan 61 (k)

Znicz: Michał Bigajski - Michał Kucharski, Arkadiusz Jędrych, Igor Biedrzycki, Mateusz Pielak - Marcin Rackiewicz, Andrzej Niewulis, Artur Januszewski (59' Paweł Tomczyk), Daniel Nawrocki (80' Michał Glanowski), Karol Grudniewski (64' Maksymilian Banaszewski) - Maciej Górski.

Zagłębie: Konrad Forenc - Jakub Tosik, Ľubomír Guldan, Jarosław Jach, Đorđe Čotra - Miłosz Przybecki, Jarosław Kubicki, Łukasz Piątek, Sebastian Bonecki (61' Michal Papadopulos), Adrian Błąd (46' Łukasz Janoszka) - Krzysztof Piątek.

żółte kartki: Januszewski, Jędrych, Niewulis, Nawrocki, Pielak - Guldan, Tosik.
czerwona kartka: Jakub Tosik (77. minuta, Zagłębie, za drugą żółtą).

sędziował: Rafał Rokosz (Katowice).