Szczypiorniści Zagłębia w ćwierćfinale Pucharu Polski

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2014-12-17 19:27 | Zmodyfikowano: 2014-12-17 19:29

Tylko na początku spotkania kibice oglądali zaciętą rywalizację. Po sześciu minutach obie drużyny miały na swoim koncie po cztery bramki. Trzy minuty później, po trafieniu Faruka Halilbegovica, Zagłębie prowadziło 6:5. W połowie pierwszej części gry - po bramce Dawida Przysieka było 9:8 dla "Miedziowych". Tuż przed przerwą wynik wyglądał jeszcze lepiej. W 27 minucie Zagłębie odskoczyło na różnicę trzech bramek, a do szatni schodziło z większą przewagą. Lubinianie prowadzili po pierwszej połowie 18:14.

Po powrocie z szatni Zagłębie nie pozostawiło złudzeń, kto zasługuje na zwycięstwo. Już w 40 minucie "Miedziowi" mieli dwucyfrową przewagę. Jan Czuwara wykorzystał sytuację sam na sam i dał swojej drużynie prowadzenie 26:16. Rywale w żaden sposób nie potrafili odpowiedzieć. Zagłębie kontrolowało wydarzenia na parkiecie. W 50 minucie po bramce Adama Marciniaka było 32:22 dla gości. Zwycięstwo tuż przed końcem przypieczętował Michał Stankiewicz, który swoim trafieniem ustalił wynik meczu na 40:32 dla Zagłębia.

1/8 finału Pucharu Polski:

MMTS Kwidzyn - Zagłębie Lubin 32:40 (14:18)

Zagłębie Lubin jest siódmą drużyną, która awansowała do ćwierćfinału Pucharu Polski. Ostatniego uczestnika tej fazy rozgrywek wyłoni spotkanie SPR Tarnów - Chrobry Głogów, które odbędzie się 13 stycznia. Z Pucharu Polski odpadł już natomiast Śląsk Wrocław. Piłkarze ze stolicy Dolnego Śląska przegrali w 1/8 finału a wyjeździe z KPR Borodino Legionowo.