Agata Kucińska dla dorosłych w Lalkach

Grzegorz Chojnowski, Magda Piekarska | Utworzono: 2015-01-26 19:39 | Zmodyfikowano: 2015-01-26 19:47
A|A|A

Reżyseruje Agata Kucińska, a podstawą spektaklu jest tekst Artura Pałygi, nagrodzony prestiżową Gdyńską Nagrodą Dramaturgiczną.

- Spektakl nie jest wulgarny, nie ma w nim golizny ani obsceny. Jest dla dorosłych, bo pięciolatek czy dziesięciolatek mógłby się na nim nudzić. To opowieść o kobiecie, która w tragicznych okolicznościach zginęła w pożarze w swoim mieszkaniu. Teraz znajduje się w punkcie pomiędzy, skąd spogląda na swoje życie - zapowiada reżyserka.

 

AUDYCJA KULTURA DAB+ TEATR I MUZYKA w RADIU WROCŁAW KULTURA WE WTORKI MIĘDZY 15 a 19. Słuchać można w Internecie, na aplikacji mobilnej oraz dzięki odbiornikom z systemem DAB+. Zapraszają Magda Piekarska i Grzegorz Chojnowski, także na radiokultura.prw.pl

 

Słuchaj Radia Wrocław Kultura (link do streamu jest dostępny TUTAJ)

- Czego szukasz w teatrze?

- Szukam interesującego języka, poezji, która nie będzie rzewna, przeliryczniona, przesłodzona, lecz ostra, pazurzasta. Sięgam więc po teksty współczesne.


Agata Kucińska jest laureatką Wrocławskiej Nagrody Teatralnej za solowy spektakl ŻYWOTY ŚWIĘTYCH OSIEDLOWYCH wg książki Lidii Amejko. Pracuje nie tylko we Wrocławskim teatrze Lalek, także jako adiunkt (doktor habilitowana) we wrocławskiej PWST.

PREMIERA
29/01/2015

SPEKTAKLE
30-31/01 // 1/02 20-22/02

reżyseria / adaptacja
AGATA KUCIŃSKA
scenografia
MIREK KACZMAREK
muzyka
SAMBOR DUDZIŃSKI
występują
RADOSŁAW KASIUKIEWICZ
AGATA KUCIŃSKA
ANNA MAKOWSKA - KOWALCZYK
TOMASZ MAŚLĄKOWSKI

 

 

 

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama